Naga MarketsWczorajszy kalendarz był raczej lekki i mieszany. Amerykańskie zamówienia na dobra trwałe wzrosły w lutym o 2.2% (odczyt z transportem), natomiast rdzeń (bez transportu) wzrósł tylko o 0.2% wobec 0.9% poprzednio. Ponadto poprzednie odczyty w obu przypadkach zostały zrewidowane o 0.2% w dół. Z kolei PMI w usługach rośnie w lutym wskazując poprawę w nastrojach.

Bilans handlowy Nowej Zelandii notuje świetny wynik na poziomie 818M wobec 595M prognozy i 286M poprzednio (rewizja z 306M). Przez noc Kiwi wystrzelił w górę na 75 pips! w wyniku danych oraz komentarzy przedstawicieli RBNZ.

Dziś znacznie poważniejsze dane:

– Europa publikuje dziś dane o podaży pieniądza. Jest to jeden z często przywoływanych przez Mario Draghiego wskaźników.

– UK wykaże dynamikę sprzedaży detalicznej. Poprzedni odczyt był słaby (-1,5%), a obecnie ekonomiści spodziewają się wyjścia nad kreskę.

– Z USA mamy kilka odczytów, w tym ostateczną dynamikę PKB za IV kwartał, tygodniowe wnioski o zasiłki oraz umowy przedwstępne na sprzedaż domów.

Reuters.com

Jednak najważniejsze informacje wydają się pochodzić spoza kalendarza. W Chinach rośnie napięcie, a duże instytucje obniżają swoje prognozy i rewidują poglądy na chińską gospodarkę. Sektor para-bankowy wyeksponowany w obliczu spowolnienia grozi bankructwami, a oliwy do ognia dolewa postawa władz Chin, które nie chcą wspomagać upadających firm. by wymusić dyscyplinę w sektorze. Sytuacja jest na tyle napięta, że pojedyncze plotki o odmowach wypłat w placówkach banków urosły na tyle, by wywołać rajd na dwa małe banki.

W międzyczasie chińskie portale informacyjne podają, że rząd Chin nakazał bankom zamknięcie kont powiązanych z giełdami Bitcoinów. Podczas gdy oficjele ECB stwierdzają, że Bitcoin jest nieistotny, władze Chin starają się z nim walczyć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here