Naga MarketsDom Maklerski TMS Brokers S.A. już po raz czwarty opublikował wyniki osiągnięte przez swoich klientów. Dane dotyczą rezultatów osiągniętych w II kwartale 2017 r. W porównaniu z I-szym kwartałem br. do 31,8% zwiększył się odsetek inwestorów, którzy odnotowali zysk na rynku OTC (średnia wartość dla zyskowności z wszystkich rodzajów instrumentów).


Spadek zyskowności w przypadku rynku walutowego do 35,4%

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie TMS Brokers, zyskowność traderów w Q2 prezentowała się następująco (dla porównania Q1):

Te artykuły również Cię zainteresują
Towary Waluty Indeksy ETF St. Procentowe Akcje
Q1 2017 42,7% 36,7% 33,8% 33,3% 50,0% 24,5%
Q2 2017 39,4% 35,4% 38,5% 46,2% 65,5% 30,7%

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych DM TMS Brokers

Jak widać w powyższej tabeli zyskowność w najbardziej popularnym segmencie (walut) delikatnie osuwała się w stosunku do pierwszych trzech miesięcy 2017 roku z 36,7% do 35,4%. W pozostałych raportowanych segmentach klienci brokera poprawiali jednak swoje wyniki. Najmocniej w przypadku instrumentów na stopy procentowe, tutaj jednak liczba aktywnych inwestorów jest zazwyczaj najmniejsza.

“Od początku działalności przywiązujemy dużą wagę do szkoleń, by podejmowane decyzje inwestycyjne były przemyślane. Dlatego prowadzimy szereg seminariów i webinariów
o różnym poziomie zaawansowania. Nasi klienci są obsługiwani przez polskich doradców, na każdym etapie wspierają ich też profesjonalni maklerzy papierów wartościowych” 
– komentuje kwartalne wyniki Marcin Niewiadomski, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A.

Do tej pory na łamach Comparic.pl publikowaliśmy wyniki zyskowności klientów Admiral Markets. Broker raportował wyraźny spadek kw/kw z poziomu 39% do 31% w przypadku kontraktów różnic kursowych (CFD) na waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here