Naga MarketsmForex jako marka DM mBank oraz podmiot regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego opublikował właśnie wyniki osiągnięte przez swoich klientów w drugim kwartale tego roku. Wyniki nie odbiegają znacząco od średniej.


Wynik gorszy niż w Q1, jednak pokrywający się z branżową średnią

Zyskowność inwestorów FX w DM mBank za pierwszy kwartał plasowała się na poziomie 35,48%, więc w ujęciu kwartalnym obserwujemy niewielkie osunięcie. Spadki obserwowane są jednak w całej rodzimej branży i wynikają głownie ze zmienności na rynku walut obserwowanej w ostatnich miesiącach.

Poniższa tabela prezentuje procentowy udział rachunków z podziałem na klasy aktywów. Traderzy najczęściej zarabiali w przypadku instrumentów powiązanych ze stopami procentowymi (45,83%). Warto wspomnieć, że zyskowność w Q1 na tych instrumentach wynosiła jedynie 39,29%. Widać zatem dość znaczącą poprawę wyników osiąganych dzięki inwestycji na tych instrumentach i jest to efekt zauważalny również u klientów innych domów maklerskich.

Odsetek klientów którzy zyskali w minionym kwartale z uwzględnieniem depozytu zabezpieczającego:

* Wyniki nie reprezentatywne ze względu na małą liczebność próby

Do tej pory na łamach Comparic.pl można było zapoznać się z wynikami zyskowności Q1 2017 traderów posiadających rachunki w XTB, Alior Banku, Noble Markets, BossaFX, TMS Brokers, oraz Admiarl Markets. Wszystkie z nich dostępne są pod specjalnym tagiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPUSD – koniec korekty i powrót do wzrostów
Następny artykułPoranny komentarz walutowy – Niespodziewanie ciekawe dni
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here