Naga MarketsW sklepie Google Play, z którego korzystają użytkownicy urządzeń z systemem Android pojawiła się aplikacja o nazwie identycznej jak nazwa kryptowaluty, a mianowicie Ethereum. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest ona zupełnie bezużyteczna.

Będąc użytkownikiem Androida czy jakiegokolwiek innego mobilnego systemu należy być ostrożnym przy dokonywaniu zakupów aplikacji. Naciągacze czekają bowiem tylko na naiwnych użytkowników, by wyciągnąć od nich pieniądze.

Mogli się o tym przekonać kupujący aplikację Ethereum. W sklepie Google kosztowała ona 335 euro (ponad 1400 złotych), a w zamian otrzymywało się jedynie… obrazek z logo Ethereum.

Ponad 100 instalacji

Ponad 100 osób zainstalowało aplikację ze sklepu Google Play od czasu jej ostatniej aktualizacji 14 sierpnia 2017 r. Obecnie aplikacja została usunięta, jednak bardzo długo znajdowała się w repozytorium sklepu. Firma, która oferowała aplikację nazywała się Google Commerce, co jest dodatkową farsą w całej sprawie. 

Wygląda na to, że Google Play Protect, wbudowana w Google ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dla Androida nie wykryła tej aplikacji, która ani nie była klonem, ani nie dążyła do zdobycia danych logowania od użytkowników.

Celem ataku była po prostu zapłata za fake-aplikację Ethereum. Zadziwiające, bo sklep Google Play przez cały czas musiał otrzymywać pieniądze z Google Commerce Ltd płynące ze sprzedaży aplikacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here