Naga MarketsFXCMPomimo zawirowań jakie dopadły notowanego na nowojorskiej giełdzie brokera detalicznego FXCM w ubiegłym roku, udało mu się stworzyć naprawdę dobry wynik jeśli chodzi o wolumen i pozbierać po kłopotach.


Wspomniane kłopoty związane były z uwolnieniem kursu franka szwajcarskiego, kiedy to FXCM zanotował stratę w wysokości 276 milionów dolarów amerykańskich. Wolumen za styczeń przedstawia wzrost o 2% w porównaniu do grudnia roku ubiegłego i wyniósł on 331 miliardów USD.

Liczby jakie przedstawia w raporcie FXCM podążają za ogólnym, pozytywnym wzrostem wolumenu w branży brokerskiej, który odnotowywany jest w styczniu. Patrząc jednak na wolumen rok do roku to widać spadek o 13%, może to być jednak także związane z przeniesieniem większości działalności instytucjonalnej do FastMatch, w którym obok Credit SUisse i BNY Mellon, FXCM jest partnerem.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Średni dzienny wolumen klientów detalicznych zamknął się w styczniu na kwocie 16,5 mld USD. Wynik ten daje o 12% więcej niż w grudniu 2015 i 9% mniej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. Wzrost widoczny jest w transakcjach jakie zawierają klienci detaliczni. Średnio było 689.635 transakcji, co daje wzrost o 38% w porównaniu do grudnia, a także 18% więcej niż w styczniu roku ubiegłego.

W porównaniu do grudnia 2015 roku zmniejszyła się o 3% liczba aktywnych rachunków i obecnie wynosi 171.895, natomiast wzrosła o 2% w stosunku rok do roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here