Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EURUSD kontynuuje konsolidowanie pomiędzy 1.0366 i 1.0650. Mimo, że kupujący zdołali w ubiegłym tygodniu wypchnąć parę w górę, to jednak nie udało im się przełamać na zamknięciu poziomu oporu przy 1.0650.

Mimo, że niedźwiedzie momentum przybierało na sile w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie byłbym zaskoczony jeśli zobaczymy kolejne wzrosty w krótkim terminie. Ciągła presja na oporze sugeruj, że na chwilę obecną popyt przewyższa podaż, aczkolwiek margines ten jest wąski.

Gdyby para zamknęła się powyżej 1.0650, następny kluczowy opór znajduje się w obszarze przy 1.0850. Na poziomie tym wypada dołek z października 2016, ale także miało tam miejsce zamknięcie z 14-go listopada, przed wystąpieniem luki spadkowej. Później poziom ten służył jako opór (8-go grudnia).

Alternatywnie, niedźwiedzi pin bar na oporze przy 1.0650 w obecnym tygodniu może być interesujący. Wyzwaniem byłoby natomiast uzyskanie korzystnego stosunku ryzyka do zysku uwzględniając wsparcie przy 1.0515, które leży tylko 130-pipsów poniżej obecnych poziomów.

eurusd-resistance-1024x706

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD osiągnęła w ubiegłym tygodniu nasz finalny target przy 1.2090. Poziom ten wspominałem w następstwie przełamania linii trendu, które miało miejsce 15-go grudnia.

Podczas gdy wybicie poziomu 1.2326 z 5-go stycznia okazało się fałszywe, to poziom ten wciąż wydaje się być oporem w obecnym tygodniu.

Obecnie para walutowa GBPUSD nie interesuje mnie jeśli chodzi o handel z uwagi na wsparcie przy 1.2090, które może nie zostać poddane bez walki. Jednakże jakakolwiek niedźwiedzia akcja cenowa z 1.2326 może zaoferować okazję do handlu w 230-pipsowym zakresie. (aktualizacja: analiza była robiona przed otwarciem rynków w niedzielę w związku z czym nie uwzględnia luki spadkowej).

gbpcad-range-1024x750

USDJPY

Parę walutową USDJPY wspominałem w piątek zauważając jak poziom 114.55 może dyktować najbliższą przyszłość. Faktycznie kupującym przed zamknięciem sesji udało się zaprowadzić cenę do 114.70, by następnie zepchnięta została do minimum sesji na 113.75.

Jednak po krótkim pokazie siły, w piątek kupujący pozwolili na osunięcie ceny. Ostatecznie zamknięcie tygodnia miało miejsce na poziomie 114.48.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Chociaż wspomniane zamknięcie jest oczywiście poniżej poziomu 114.55, to nie wystarczy, by przekonać mnie, że wsparcie poległo. Jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę w miniony piątek jest taka, że ceny jak np. 114.55 lepiej jest traktować bardziej jako obszary niż dokładne poziomy.

Na chwilę obecną nie ma wystarczających informacji, by określać się po którejkolwiek ze stron. Jednak mój wzrok zwrócony jest na obszar w obrębie 114.55 przez cały nadchodzący tydzień, gdyż mogą się pojawić tam jakieś wskazówki co do kierunku.

usdjpy-key-support

AUDNZD

AUDNZD kontynuuje tworzenie czegoś co może być prawym ramieniem formacji odwróconej głowy z ramionami. Pierwszy raz o takiej możliwości wspomniałem na początku listopada ubiegłego roku.

Mimo, że do ukończenia formacji jeszcze daleko, to tak jak przewidywałem, w obrębie 1.0500 znaleźli się kupujący. Obszar ten jest oznaczony przez dwa szczyty z ubiegłego miesiąca i nadal działa jako wsparcie.

Tak naprawdę piątkowe minimum wypadło na poziomie 1.0500.

To jednak wcale nie oznacza, że na początku obecnego tygodnia nie pojawi się konsolidacja. Mając to na uwadze i tak długo jak obszar przy 1.0500 utrzymuje dzienne zamknięcia, nadal preferuje kupowanie dołków.

Lokalny opór znajduje się na poziomie 1.0600. Znalazły się tam dołki z października jak również szczyt z końca listopada.

Mimo, że wspominany opór może przyciągnąć kilku kupujących w drodze do góry, to moim celem pozostaje opór przy 1.0765.

audnzd-support-1024x676

GBPCAD

Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz przyglądałem się parze walutowej GBPCAD, pomyślałem więc, że ponowna ocena będzie na miejscu. Para w drugiej połowie ubiegłego tygodnia testowała ponownie kluczowy obszar przy 1.5940. Jest to dołek z 2016-go roku, nie licząc minimów z października jakie pojawiły się po flash crashu, które mogą znacznie się różnić w zależności od brokera.

Obszar przy 1.5940 wciąż bez wątpienia pozostaje znaczący. Jest jednak coś jeszcze o czym warto wspomnieć.

Widoczna jest masywna, 2800-pipsowa formacja głowy z ramionami, którą po raz pierwszy wspominałem w czerwcu ubiegłego roku. Tak wygląda ona obecnie:

gbpcad-head-and-shoulders-1024x714

Do tej pory para pokonała 2100 pipsów z ruchu mierzonego, ale wciąż pozostaje jeszcze 700-pipsów do przebycia. Oznacza to również, że naszym ostatecznym celem będzie tu poziom minimów jakie miały miejsce między 2011 – 2013 rokiem przy 1.5300.

W nadchodzącym tygodniu musimy zobaczyć przełamanie poziomu 1.5940 na zamknięciu dnia jako potwierdzenie tego, że sprzedający utrzymują kontrolę. W przeciwnym razie istnieje szansa na odreagowanie w kierunku obszaru przy 1.6400.

Tak czy inaczej opowiadam się za sprzedażą po umocnieniach dopóki para nie osiągnie zakresu ruchu mierzonego, a więc poziomu 1.5300.

gbpcad-range-1024x750


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here