Naga MarketsHaker infekujący sprzętEliyahu Gigi, 31-latek z Tel Awiwu, został oskarżony o kradzież ponad 1,7 miliona dolarów w różnych kryptowalutach. Gigi rzekomo ukradł BTC, Ethereum i Dash od użytkowników cyfrowych walut pochodzących z Holandii, Belgii i Niemczech.

Według artykułu opublikowanego przez Globes, prawnik Yeela Harel z wydziału cyberprzestępczości w biurze prokuratora stanowego wniósł zarzuty przeciwko Gigi’emu. Podobno 31-latek została oskarżona o liczne przestępstwa, w tym kradzież, oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.

Kradzież kryptowalut

Według newsa z portalu, oskarżyciel twierdzi, że Gigi utworzył sieć stron internetowych, za pomocą których kradł kryptowaluty. Pomagało mu w tym specjalnie napisane w tym celu złośliwe oprogramowanie. Oskarża się go o użycie wielu metod, które miały pomóc mu ukryć ślady jego działalności – w tym wykorzystanie zdalnych serwerów i przenoszenie skradzionych funduszy przez różne portfele.

Gigi i jego brat, zdemobilizowany żołnierz, zostali podobno aresztowani w czerwcu. Duet jest też podejrzewany o udział w międzynarodowych oszustwach typu phishing, ale Harel postanowił oskarżyć tylko Gigi’ego.

Policja po raz pierwszy zaczęła obserwować Gigi’ego, gdy otrzymywała informacje sugerujące, że publikuje on linki do wspomnianych stron internetowych na forach. Według raportów, Gigi linkował do stron internetowych, na których można było pobrać fałszywy portfel na kryptowaluty. Zebrała w ten sposób dane uwierzytelniające z kont użytkowników. Wszystko oczywiście w celu kradzieży ich cyfrowych walut.

Problem ze złodziejami kryptowalut

Jak wcześniej informowały już media, pewien pracownik Microsoftu został niedawno aresztowany pod zarzutem kradzieży 10 milionów dolarów w kryptowalutach.

Inne najnowsze doniesienia sugerują też, że za słynnym atakiem na tokijską giełdę Coincheck stać mogą nie północnokoreańscy (jak pierwotnie sądzono), lecz rosyjscy hakerzy. Okazuje się bowiem, że wirusy, które znaleziono na zainfekowanych kompterach giełdy są bezpośrednio powiązane z Rosją. Przypomnijmy, że w wyniku tego działania z portfela giełdy zniknęły 523 miliony jednostek NEM, które warte były wówczas ponad 500 mln USD. Była to jedna z największych kradzieży kryptowalut w całej 10-letniej historii tego rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here