Naga MarketsRośnie poziom zatrudnienia w USA, choć znacznie wolniej niż oczekiwano, wynika z najnowszego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Punktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • W listopadzie utworzono o ponad 100 tys. mniej miejsc pracy niż oczekiwano
  • Amerykański rynek pracy rośnie, ale w wolniejszym tempie
  • Kurs EUR/USD po publikacji danych znajdował się w okolicach otwarcia

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Te artykuły również Cię zainteresują
W listopadzie przybyło 307 tys. miejsc pracy

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia o 410 tys., w listopadzie br. amerykańska gospodarka zwiększyła się tylko o 307 tys. miejsc pracy.

Jest to siódmy z rzędu wzrost zatrudnienia w USA po rekordowo ujemnych odczytach w marcu i kwietniu br.

Chociaż w listopadzie nastąpił wzrost zatrudnienia, jego tempo dalej zwalnia. Wzrost zatrudnienia pozostał dodatni we wszystkich branżach. – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Dolar nieznacznie się osłabia po odczycie ADP

Notowania pary walutowej EUR/USD w niecały kwadrans po publikacji ADP znalazły się na poziomie otwarcia sesji przez nieznacznie straty jakie notował dolar. Warto przypomnieć, że kurs euro do dolara pokonał wczoraj psychologiczną barierę na poziomie 1,20 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here