Naga Markets30% inwestorów uważa, że bitcoin to „łódź”, która „już odpłynęła”Prawie jedna trzecia brytyjskich inwestorów stwierdziła, że nie zainwestowałaby w bitcoina lub inne kryptowaluty, ponieważ czują, że “łódź już odpłynęła”, wynika z badania opublikowanego przez think tank Parliament Street.

  • Opinie ankietowanych to przykład typowego FOMO (fear of missing out), czyli strachu przed tym co nas omija (w tym przypadku chodzi o wzrosty BTC)
  • Inwestycja Elona Muska w bitcoina zwiększyła zaufanie części respondentów do kryptowaluty

Zbyt późno, by inwestować w bitcoina, twierdzą uczestnicy sondażu

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin odnotował wzrost o 630% w ciągu ostatniego roku, a jedna czwarta ankietowanych ujawniła, że zarobiłaby ponad 1 milion funtów (1,4 miliona dolarów), gdyby przenieśli wszystkie swoje aktywa do BTC na początku 2020 roku.

Niezależne badanie, “The Great Cryptocurrency Report”, przeprowadzono wśród 2000 brytyjskich konsumentów w ostatnim tygodniu lutego 2021 r., aby ocenić ich plany inwestycyjne w obliczu niepewności gospodarczej wywołanej pandemią koronawirusa.

Ponad jedna trzecia respondentów badania stwierdziła, że oczekuje, iż cena BTC wzrośnie jeszcze bardziej w tym roku, do 50 tys. funtów, a 18% przewidziało wycenę 100 tys. funtów do końca 2021 roku.

Około 29% stwierdziło, że nigdy nie brałoby pod uwagę inwestowania w kryptowaluty przed ostatnią hossą na bitcoinie, do której przyczyniły się plany PayPal dotyczące wprowadzenia kryptowalut do swojej platformy oraz wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych, takich jak MicroStrategy i Tesla.

Prawie jedna czwarta respondentów wskazała na poparcie Elona Muska dla bitcoina i stwierdziła, że dało im to więcej zaufania do inwestowania w kryptowaluty. W lutym, Tesla zakupiła 1,5 miliarda dolarów w BTC, co przyczyniło się do ustanowienia nowych, historycznych maksimów na kryptowalucie.

W przeciwieństwie do tego, tradycyjne aktywa, takie jak akcje i udziały, były postrzegane jako “zbyt ryzykowne” w obecnym klimacie gospodarczym przez 37% inwestorów. Jednak 52% stwierdziło, że nadal są bardziej skłonni do inwestowania w tradycyjne aktywa, takie jak złoto, akcje lub obligacje, niż w kryptowaluty. 55% dodało, że nie ma planów inwestowania w kryptowaluty w tym roku.

Obraz jest wyraźnie inny wśród inwestorów, którzy już mają ekspozycję na BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | gielda komentarze | biomed lublin notowania spółki publiczne | bitcoin informacje | gpw pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLPP uruchomi kolejny magazyn do obsługi e-commerce w Rosji
Następny artykułNifty Gateway: Platforma NFT bliźniaków Winklevoss może być warta 1,2 mld dol.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here