Naga MarketsZałożyciel Facebooka  i jednocześnie miliarder Mark Zuckerberg jest wyjątkiem w tym gronie. 82% wszystkich przebadanych przez PwC miliarderów posiada dyplom wyższej uczelni.
Założyciel Facebooka i jednocześnie miliarder Mark Zuckerberg jest wyjątkiem w tym gronie. 82% wszystkich przebadanych przez PwC miliarderów posiada dyplom wyższej uczelni.

Serwis Marketwatch zebrał wyniki badań UBS i PwC przeprowadzonych w grupie amerykańskich miliarderów. Jakie cechy według posiadaczy dziewięciocyfrowych sum na kontach pomagają w osiągnięciu statusu miliardera?


Mark Zuckerberg na pewno będzie rozczarowany wynikiem ostatniej ankiety Pricewaterhouse Coopers przeprowadzonej wśród ponad 1 300 miliarderów – żaden z nich nie namawiał młodych ludzi do porzucenia nauki. Większość z nich dużą wagę przykładała do ciężkiej pracy oraz poświęcenia własnej działalności. Poszukiwanie motywacji oraz łatwej ścieżki prowadzącej do sukcesu jest według większości najbogatszych ludzi na świecie zwyczajną startą czasu.

Zamiast tego, należy wykazać się ciekawością oraz dociekliwością, która pomoże wielu młodym przedsiębiorcom w odpowiednim dostosowaniu własnej oferty do potrzeb klientów. A odnalezienie własnej niszy rynkowej oraz pozyskanie wiernych nam klientów jest kluczem do pomnażania własnego majątku.

Jednak najważniejszą cechą charakteru, która prawdopodobnie w połączeniu z dwoma poprzednimi, doprowadzi nas do zarobienia pierwszego miliarda jest umiejętność podejmowania ryzyka. Jak zauważa PwC, niemal wszyscy z ankietowanych miliarderów pierwszego pokolenia – czyli tacy, którzy własną pracą i pomysłowością dorobili się fortuny, zamiast ją odziedziczyć – cechują się pozytywnym nastawieniem do podejmowania działań ryzykownych. Nie oznacza to, że każdy miliarder skacze ze spadochronem, jednak odpowiednie nastawienie i dostrzeganie szans niż doszukiwanie się zagrożeń pozwala na zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Dodatkowym atutem przyszłego miliardera ma być również umiejętność szybkiego oswojenia się z porażką i wyciągnięcia z niej wniosków na przyszłość.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrecja porozumiała się w sprawie trzeciego programu pomocowego
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, AUD/NZD, EUR/NZD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here