Naga MarketsJestem zwolennikiem Price Action, ale nie na tyle ortodoksyjnym by nie skorzystać ze średnich kroczących i MACD. Trading opieram na przetestowanych na setkach zleceń, trzech własnych strategiach, które nierzadko uzupełniając się generują, mające dużą skuteczność, czytelne sygnały do otwarcia transakcji. Poniżej pokażę przykład jak wygląda proces decyzyjny przy wykorzystaniu dwóch z nich czyli PA+MACD i EMA144 i stref Supply (podaż) i Demand (popyt).


Analizę rynku zaczynam od przeglądania wykresów D1,H4 w poszukiwaniu dywergencji lub tworzących się maksimów lub minimów na MACD według założeń strategii PA+MACD. Poniżej wykres EURGBP H4, na którym mamy taką sytuację pokazaną na “żywo”.

EURGBP H4

Mając na względzie wspomnianą na poprzednim wykresie H4 sytuacje z malejącym MACD, interesują mnie tylko zlecenia Sell. Szukając odpowiedniego miejsca na shorta obserwuje zachowanie ceny przy średniej EMA144 na M5 (wykres poniżej), te małe konsolidacje zakreślone w kółkach świadczą, że średnia jest respektowana i stanowić może poziom decyzyjny.  Gdy cena powraca pod EMA144 na wykresie m5 – to jest sygnał do sprzedaży, a TP umiejscawiam w okolicy najbliższego wsparcia. Dlaczego nie niżej? Dlatego, że sygnał główny pochodzący z wykresu H4 wynika tylko z malejącego MACD, gdyby był on poparty dywergencją wtedy można liczyć na większy zasięg spadków.

EURGBP M5

A gdzie dajemy SL…? Wykres (poniżej) na H1 na którym jest widoczne odbicie od strefy podaży daje mi odpowiedź gdzie powinien być Stop Loss, widać też na nim, że względnie dokładnie średnia EMA144 spełniała rolę oporu i wsparcia w ostatnim okresie. To może w przyszłości zaowocować sygnałem Buy, gdyby cena wróciła do średniej od góry – więc ta para wchodzi na moją listę “obserwowanych” z nadzieją na kolejny setup w najbliższym czasie.

EURGBP H1

Więcej opisów zagrań z wykorzystaniem tych strategii można znaleźć na forum w dziale Dzienniki TraderówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here