Naga MarketsOstatnie dwa dni dla notowań Bitcoina to istna kolejka górska. Od momentu środowego otwarcia do czwartego zamknięcia na luksemburskiej giełdzie Bitstamp – która jest traktowana jako wyznacznik uśrednionych cen najstarszej z kryptowalut – cena wzrastała z poziomu niespełna 12 tysięcy do 16,6 tysiąca dolarów. Tylko 7 grudnia od momentu otwarcia BTC zyskiwał w szczytowym momencie ponad 3 tysiące dolarów. Piątek przynosi jednak korektę tychże ruchów i kolejną dynamiczną deprecjację, w kierunku 15 tysięcy.


Nerwowe oczekiwanie na Bitcoinowe kontrakty futures odbija się czkawką?

Analitycy i ekonomiści komentujący ostatni rozwój sytuacji na Bitcoinie próbują dociekać co wypycha ceny tak mocno do przodu. Dla niektórych jest to syndrom rozpędzającej się bańki, dla innych rosnąca świadomość zalet kryptowalut wśród opinii publicznej, czy też zbliżające się wielkimi krokami wprowadzenie kontraktów terminowych na Bitcoina przez CME i CBOE, co otworzy branżę przed graczami instytucjonalnymi.

Niezależnie od rzeczywistego powodu, w ostatnich dniach jesteśmy świadkami prawdziwej manii, a piątek przynosi pierwsze osunięcie ceny od ośmiu pełnych sesji. W dodatku jak na razie jest to jedna z największych jednodniowych korekt od długich miesięcy. Na wykresie notowań Bitcoina ciężko doszukiwać się świecy spadkowej o zasięgu ponad dwóch tysięcy dolarów.

Notowania BTC/USD dzięki TradingView

Na początku dzisiejszej sesji, łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego rozrysowywała historyczne maksima powyżej $450 miliardów. Udział Bitcoina w rynku w szczytowym momencie wynosił ponad 65% i był najwyższy od kwietnia bieżącego roku:

Źródło: Coinmarketcap.com

W Korei Południowej Bitcoin dochodzi pod $19 tysięcy?

Rozbieżność pomiędzy giełdami zachodnimi i azjatyckimi cały czas się utrzymuje. W przypadku największych koreańskich ośrodków handlowych notowania poruszają się o kilka tysięcy dolarów wyżej niż średnia europejska. Przykładowo Bithumb wycenia jednego Bitcoina na $18795, Coinone na $18698, a Korbit na $18663.

O tak dużej rozbieżności informowaliśmy już wczorajszego ranka, kiedy Bitcoinowi udało się pokonać barierę $14 tysięcy. Osoby liczące na skuteczny i dochodowy arbitraż będą jednak zawiedzione. Ze względu na koreańskie regulacje i rozbudowane protokoły KYC oraz AML, dostęp do tamtejszych giełd posiadają jedynie rezydenci kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here