3 spółki z rekordem notowań w środę. Akcje KGHM zyskiwały na zamknięciu 2,3%!3 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Asbis, Kety oraz Enelmed. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 21.10 do najmniejszego.

  • 3 spółki osiągnęły podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała Spółka Asbis (3,9 mln zł.) a najmniejsze Enelmed (6,9 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia środowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Spadki na głównych indeksach GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,9%, a WIG 1,05%. 3 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Asbis (+3,51%).

Dalsza część artykułu pod filmem
Rekordziści z środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się umiarkowaną zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,16 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły środową sesję 0,57% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 245 mln zł. i był nieznacznie wyższy od drugiego w rankingu Allegro, z obrotami na poziomie 229 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazły się jedynie spółki notowane w indeksie Wig20.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj