Naga MarketsWarren Buffett: 3 spółki z portfela inwestora, które warto kupić w lipcu
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Warren Buffett powrócił na zwycięską ścieżkę. Jego konglomerat Berkshire Hathaway w 2020 roku pozostał daleko w tyle za indeksem S&P500. W tym roku sytuacja się odwróciła – akcje Berkshire wzrosły w 2021 roku o ponad 20%, znacznie wyprzedzając każdy z głównych amerykańskich indeksów.

Warren Buffett ma w swoim portfelu spółki, które mogą wkrótce dać znaczny zysk

Zakup akcji Berkshire w tym roku byłby bardzo dobrym ruchem dla inwestorów indywidualnych. Część akcji spółek, które posiada fundusz miliardera osiągnęły w pierwszej połowie roku gorsze wyniki, jednak teraz mogą być zdolne do osiągnięcia większych zysków. Oto 3 spółki, które warto kupić w lipcu:AbbVie

Warren Buffet okazał się być wielkim fanem koncernów farmaceutycznych w poprzednim roku, kupując wiele akcji dużych producentów leków. W czołówce jego zakupów znalazła się spółka AbbVie. Berkshire ograniczyło minimalnie swoja pozycję na tym przediśebiorstwie, ale nadal posiada blisko 22,9 milionów akcji.

AbbVie może okazać się jedną z najlepszych spółek dywidendowych w portfelu inwestora. Stopa oferowanej dywidendy spółki wynosi ponad 4,5%. Co więcej, AbbVie zwiększała swoją dywidendę przez kolejnych 49 lat, co stawia ją w pierwszym szeregu spółek dywidendowych.

Notowania spółki AbbVie, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki AbbVie, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl

Spółka ta ma kilka czynników wzrostu, które mogą wkrótce napędzić wielkość przychodów przez resztę obecnej dekady. Najważniejszym z nich będzie uzyskanie europejskiej akceptacji dla leku Rinvoq, którego celem jest leczenie atopowego zapalenia skóry. Spółka już teraz uzyskała pozytywne rekomendacje od Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi, dlatego jej zakup w lipcu może wkrótce zaprocentować.

Amazon.com

Buffett od dawna jest fanem działalności Amazona i jego założyciela, Jeffa Bezosa. Nic dziwnego, ponieważ pod wieloma względami firma wydaje się być idealną spółką dla Wyroczni z Omaha. Internetowy gigant został zbudowany na silnych fundamentach. Co więcej, generuje on również wysoką stopę zwrotu z kapitału własnego, co może być kolejnym dużym plusem w oczach inwestora.

Oba te czynniki są dobrymi powodami, aby rozważyć zakup akcji Amazona. Można do nich dorzucić jeszcze perspektywy na przyszłość, jakimi dysponuje przedsiębiorstwo. Wielu inwestorów mogłoby pomyśleć, że Amazon nie mu już zbyt wielu możliwości w rozwoju e-handlu, biorąc pod uwagę, jak dominująca pozycję posiada w swoim segmencie rynku. Jednak w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedaż online spółki stanowiła zaledwie 13,4% całkowitej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

Notowania spółki Amazon, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Amazon, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl

Amazon ma jeszcze lepsze możliwości wzrostu dzięki swojej chmurze AWS oraz wejściu na inne rynki. W szczególności można oczekiwać, że firma zyska przewagę w sektorze opieki zdrowotnej dzięki swoim zależnym firmom farmaceutycznym i telezdrowotnym.

Apple

Ostatnią ważną pozycją na „liście A” (każda z trzech spółek zaczyna się od litery „A”) jest uwielbiana przez miliardera spółka Apple. Właściwie to Apple powinno być na pierwszym miejscu. Nic dziwnego, ponieważ zajmuje ono największy udział w portfelu Warrena Buffetta. Sam inwestor określił Apple jako „prawdopodobnie najlepszy biznes, jaki zna na świecie”.

W tej kwestii inwestorzy nie powinni się spierać z legendarnym inwestorem. Apple niedawno odzyskało tytuł najbardziej wartościowej marki na świecie (wyrzucając Amazona z pierwszego miejsca). Co więcej, klienci tej firmy pozostają niezwykle lojalni, co z perspektywy przedsiębiorstwa jest bardzo ważnym czynnikiem.

Apple cały czas dostarcza konsumentom powody, aby pozostali w jego ekosystemie. Sprzedaż iPhone’ów obsługujących technologię 5G gwałtownie rośnie. Dynamika ta napędza wzrost sprzedaży wielu innych produktów i usług firmy, w tym słuchawek AirPods i aplikacji w App Store.

Notowania spółki Apple, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Apple, zakres 1 rok, źródło: Stooq.pl

Przyszłość dla Apple również wygląda kolorowo. Firma podobno planuje już składanego iPhone’a. Jest także nastawiona na sukces w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Można się spodziewać, że Apple jeszcze przez długi czas będzie ulubiona spółką Warrena Buffetta i sprawi, że zarówno on, jak i inwestorzy indywidualni zarobią na niej jeszcze dużo pieniędzy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: system blik | dax index | pge notowania | kurs.funta | gpw jsw | akcje newconnect | kurs korony szwedzkiej |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here