Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wzrośnie powyżej 1,32 w efekcie jastrzębiego BoENajbliższe spotkanie Banku Anglii (BoE), które odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 8:00 najprawdopodobniej nie przyniesie żadnych ważnych decyzji politycznych. W związku z tym ekonomiści z TD Securities spodziewają się ograniczonej reakcji ze względu na silną deprecjację dolara. Funt szterling nadal boryka się z przeciwnościami wynikającymi z powolnego ożywienia i trwających obaw związanych z Brexitem. Z kolei eksperci z Rabobanku oczekują ruchu ze strony BoE dopiero na jesień, a analitycy z MUFG Banku wskazują na ograniczony wzrost brytyjskiej waluty. Para GBP/USD umacnia się dziś po trzech dniach konsolidacji ponownie naruszając poziom oporu 1,3150.

  • Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii najprawdopodobniej utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,10%. Bilans pozostaje preferowanym instrumentem polityki BoE
  • Bilans ryzyk wyraźnie wskazuje na dodatkowe poluzowanie polityki pieniężnej niż w kierunku zaostrzenia polityki banku
  • Gospodarka Wielkiej Brytanii stoi przed trzema zagrożeniami w tym roku: druga fala wirusa, Brexit z negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi i wzrost bezrobocia

Stopy i QE najprawdopodobniej bez zmian. BoE gotowy zrobić więcej

Budynek Banku angliiScenariusz jastrzębi (35%): Gospodarka wraca do normy w kształcie litery V. Stopy procentowe i QE bez zmian. MPR ma raczej ogólny scenariusz niż formalne prognozy. Wzrost PKB w drugiej połowie 2020 r. i 2021 r. nadal jest nierealistycznie wysoki. Średniookresowa inflacja powraca do celu 2-3 lata naprzód, nie pozostawiając rzeczywistej potrzeby luzowania ilościowego po zakończeniu 2020 r. W rezultacie GBP/USD przebija 1,3170, a EUR/GBP 0,8950.

Te artykuły również Cię zainteresują
Scenariusz neutralny – podstawowy (55%): Realistyczny powrót gospodarki do normy. Stopy i QE bez zmian. BoE przechodzi do bardziej realistycznych prognoz makro, z wolniejszym ożywieniem od drugiej połowy 2020 r. i powrotem PKB do poziomu z końca 2019 r. dopiero w latach 2022/23. 2-3-letnie prognozy inflacji nieco poniżej celu 2%. BoE „jest gotowy” zrobić więcej, ale Bailey jest wyraźnie zaniepokojony długotrwałymi szkodami dla gospodarki i rynku pracy w szczególności. Kurs GBP/USD spadnie 1,3110, a EUR/GBP wzrośnie do 0,9020.

Scenariusz gołębi (10%): Dwucyfrowa stopa bezrobocia do 2021 r. Stopy i QE bez zmian. BoE obniża prognozy makro. Średniookresowe prognozy inflacji są znacznie niższe w tle luki popytowej, z wyraźnym sygnałem, że luzowanie ilościowe będzie musiało zostać przedłużone do 2021 r. GBP/USD spada do 1,30, a EUR/GBP wzrasta do 0,9065.

BoE: Presja na działania banku wzrośnie jesienią – Rabobank

Komisja Polityki Pieniężnej Banku Anglii (BoE) ogłosi swoją najnowszą decyzję już w czwartek. Rynek nie oczekuje zmiany stóp procentowych. Analitycy z Rabobanku uważają, że bilans pozostaje preferowanym instrumentem polityki BoE i spodziewają się, że jesienią presja do działania wzrośnie.

Oczekujemy, że Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,10% na posiedzeniu w tym tygodniu. Nadal postrzegamy bilans jako preferowany instrument polityki banku – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów RPP chce jak najdłużej milczeć, więc nie spodziewają się w czwartkowym podsumowaniu polityki pieniężnej żadnych odważnych stwierdzeń ani mocnych wskazówek co do ew. dodatkowego luzowania.

Bilans ryzyk wyraźnie wskazuje na dodatkowe poluzowanie polityki pieniężnej niż w kierunku zaostrzenia polityki banku. Uważamy, że jest to raczej kwestia kiedy niż czy w ogóle RPP ogłosi nowe działania. Gospodarka Wielkiej Brytanii stoi przed trzema zagrożeniami w pozostałej części roku: druga fala wirusa, Brexit z negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi i wzrost bezrobocia – dodano.

Oczekujemy kolejnego wzrostu programu APF o 100 mld GBP na listopadowym posiedzeniu – zauważono.

Spotkanie BoE stanowi przeszkodę dla dalszego wzrostu kursu GBP – MUFG

Analitycy z MUFG Banku ostrzegają przed pogonią za funtem w górę przed kluczowym ryzykiem związanym z nadchodzącym posiedzeniem Banku Anglii w sprawie polityki pieniężnej, a także przed silnym wykupieniem pary GBP/USD.

Funt stał się mocno wykupiony w stosunku do dolara, co sugeruje ostrożność w dalszej pogoni za wyższymi poziomami „kabla” w najbliższym czasie. Jednak ostatnie wyniki GBP w ujęciu ważonym były mniej imponujące, ponieważ pozostają o około -1,7% niższe niż pod końcem kwietnia – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów kluczowe dla wyników GBP będą dalsze spostrzeżenia dotyczące prawdopodobieństwa kolejnego poluzowania polityki w dalszej części tego roku, co może obejmować ekspansję QE i/lub niższe (ujemne) stopy.

Oczekujemy, że BoE dostarczy dalszych bodźców politycznych w listopadzie. Pozostawia to zbliżające się spotkanie BoE dobrze zbilansowane dla GBP. Jeśli BoE nie dostarczy silnego sygnału, że zbliża się dalszy spadek kursu, otworzy to drzwi dla GBP na przedłużenie niedawnego wzrostu. Z drugiej strony każda dalsza zachęta ze strony BoE do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych może spowodować gwałtowną deprecjację brytyjskiej waluty – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here