Naga Marketsbanknoty euro i dolarKurs głównej pary walutowej EUR/USD utrzymuje się na stałym poziomie, a strefa 1,16 działa jako kotwica chroniąc dolara przed większymi stratami. Według ekonomistów Scotiabanku, rynki mogą przygotowywać się do kolejnego gołębiego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w czwartek, co oznaczałoby, że para zmierza poniżej 1,16. Z kolei ekonomiści z Danske Banku postrzegają przepływy finansowe, warunki handlowe i poziomy jako dodatkowe ryzyko zniżkowe dla „edka”

Kurs euro (EUR/USD): trzy czynniki, które ciągną parę w dół – Danske Bank

  • Warunki handlowe

W ostatnich kwartałach warunki handlowe w USA znacznie się poprawiły. Podejrzewamy, że może to wynikać zarówno z eksportu surowców, jak i szerokiej technologii, podczas gdy strefa euro bardziej odczuwa negatywny wpływ rosnących cen importu.  • Przepływy finansowe

Jeśli chodzi o przepływy, wydaje się, że utrata globalnego rozpędu w sektorze produkcyjnym stała się hamulcem dla europejskich akcji, podczas gdy wyniki w USA trwają nadal.

  • Poziomy

Podejrzewamy, że ryzyko spadkowe jest wzmacniane przez (wciąż) podwyższony poziom kursu EUR/USD.

EUR/USD: Gołębie posiedzenie EBC zepchnie kurs euro poniżej 1,16 USD – Scotiabank

W ocenie ekspertów ze Scotiabanku nawet umiarkowanie mniej gołębie oświadczenie EBC będzie zdecydowanie kontrastować z przyszłotygodniową decyzją Fed, więc miejsce na zyski EUR są ograniczone, a sprzedaż wspólnej waluty po EBC jest najrozsądniejszą strategią,

EUR/USD jest obecnie notowany w okolicach oporu 1.1600. Jest to wyraźny obszar do przełamania, a presja spadkowa utrzyma się, dopóki kurs pozostanie poniżej oporu 1,17 (50-dniowy MA na 1,1702). Z drugiej strony lokalne wsparcie przebiega przy 1.1572 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here