Naga Markets

Cena Bitcoina (BTC) konsoliduje już od dłuższego czasu, między kluczowymi poziomami od 18 000 USD do 24 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni miał miejsce silny impuls wzrostowy, podczas którego BTC zdołał zamknąć najwyższą dzienną świecę od około 24 dni w okolicach 20 500 USD. Yassine Elmandjra, analityk kryptowalut w ARK Invest, wraz ze współzałożycielem Reflexivity Research, Willem Clemente, przedstawiają kilka możliwych powodów, dla których dno może już być za nami. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w czwartek w okolice 20 300 USD.

Bitcoin (BTC): Silne zachowanie inwestorów

Oceniając strukturę dystrybucji Bitcoinów (BTC), z podziałem na posiadaczy krótkoterminowych (Short-Term Holders, STH) oraz długoterminowych (Long-Term Holders, LTH), eksperci zauważyli, że koszt STH przekroczył koszt LTH. Zdarzyło się to wcześniej tylko trzy razy i według analityków „ta zmiana historycznie oznacza cykliczne dno”.

Źródło: Twitter

Pomimo handlu kryptowaluty między zrealizowaną ceną wynoszącą około 19 000 USD a 200 tygodniową średnią kroczącą wynoszącą 23 500 USD, powyższa grafika sugeruje aktywniejsze zachowanie inwestorów, którzy walczą ze słabym środowiskiem makro. Według Elmandjry „zwycięstwo którejkolwiek ze stron odegra znaczącą rolę w krótko- i średnioterminowej perspektywie Bitcoina”.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Kapitulacja górników chyli się ku końcowi?

Analityk uważa również, że kapitulacja górników zbliża się ku końcowi. 30-dniowa średnia krocząca hashrate oficjalnie przekroczyła 60-dniową średnią kroczącą.

Źródło: Twitter

Warto jednak zauważyć, że niedawny raport popularnego zasobu analityki kryptowalut, Glassnode, wskazał, że obecna cena BTC zbliża się niebezpiecznie do kosztu produkcji, który wynosi około 18 300 USD (w momencie publikowania raportu). Firma doszła do wniosku, że może to oznaczać kłopoty dla górników i „sygnalizuje potencjalny próg ostrego stresu dochodowego w przemyśle wydobywczym”. Potwierdza to również sam raport ARK Invest, który odnotował 55,7% spadek rocznych przychodów górników BTC.

Długoterminowi HODLerzy na najwyższym poziomie

Innym ważnym wskaźnikiem, o którym wspomniał analityk, jest podaż długoterminowych posiadaczy. Osiągnął najwyższy w historii poziom 13,7 miliona BTC, co stanowi 71,5% całej podaży kryptowaluty.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest fakt, że podaż BTC na giełdach jest najniższa od listopada 2018 r. Jak poinformował wczoraj CryptoPotato, odpływy giełdowe rosną, ponieważ inwestorzy wykazują długoterminowe przekonania względem największego cyfrowego aktywa.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTauron wybuduje farmę wiatrową o mocy 20 MW w Nowej Brzeźnicy
Następny artykułKurs USD/JPY przetestuje wkrótce poziom 150,00. Bycze prognozy banków BofA i UOB wobec dolara
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here