Naga MarketsKurs dolara wyprzedawany z 3. powodów. Kurs euro zyska na jego słabościKrótkie pozycje w dolarach amerykańskich po raz pierwszy od ponad dwóch lat przewyższyły pozycje długie w minionym tygodniu, zgodnie z najnowszym raportem Rabobanku. Poprawa nastrojów rynkowych i płynności w dolarach amerykańskich wydaje się mieć wpływ na słabnący popyt na „greenbacka”. Z kolei eksperci z Natixis wyszczególnili trzy mechanizmy rynkowe, które sprawiają, iż dolar powinien kontynuować swoją słabość względem euro. Kurs EUR/USD wzrasta drugi dzień z rzędu przebijając poziom 1,13 USD.

  • Ujemne pozycje netto w USD po raz pierwszy od maja 2018 r.
  • Długie pozycje netto w EUR najwyżej od 2 lat
  • Rosną szanse na zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich
  • Ekspansja monetarna w USA będzie znacznie większa niż w strefie euro
  • Siła euro względem dolara powinna się utrzymać

Pozycje netto w USD spadły w ubiegłym tygodniu na terytorium ujemne – Rabobank

Zgodnie z ostatnią rynkową tendencją pozycje netto w USD spadły w ubiegłym tygodniu na terytorium ujemne po raz pierwszy od maja 2018 r. ze względu na poprawę nastrojów na rynku i wysoką płynność dolara – napisano w raporcie.

Z kolei pozycje długie netto w EUR skoczył w zeszłym tygodniu do najwyższych poziomów od maja 2018 r. W ubiegłym miesiącu wspólna waluta znalazła wsparcie w propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej funduszu naprawczego dla regionu obejmującego zarówno dotacje, jak i pożyczki.

Trzy mechanizmy, które prowadzą do dalszej deprecjacji dolara względem euro – Natixis

Ekonomiści z Natixis uważają, że dolar amerykański może stracić na wartości w stosunku do euro. Uważają, że słabość dolara powinna wynikać ze względu na trzy czynniki tj. przepływ kapitału z powrotem na rynki wschodzące, rynki finansowe martwią się o wybory prezydenckie oraz większa ekspansja monetarna w USA niż w strefie euro.

  • Ciągły zwrot przepływu kapitału do krajów rozwijających się, zachęcany przez obfitą kreację pieniędzy w Stanach Zjednoczonych i poszukiwanie zwrotów przez inwestorów.
  • Rosną szanse na zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich, co może zniechęcić do inwestycji w Stanach Zjednoczonych w reakcji na jego program: wyższe płace, ograniczenia produkcji ropy i gazu, wyższe opodatkowanie spółek, majątku i zysków kapitałowych.
  • Ekspansja monetarna w USA będzie znacznie większa niż w strefie euro w 2020 r.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here