Naga MarketsJapoński jen JPYKurs pary walutowej USD/JPY w ostatnich tygodniach konsoliduje w wąskim przedziale między 109,00, a 111,00. Ekonomiści z MUFG banku zmienili swoje nastawienie z powrotem na niedźwiedzie po tym, jak jeszcze w zeszłym miesiącu prognozowali wzrosty. Z kolei analitycy z Rabobanku utrzymują zakres konsolidacji pary USD/JPY od 110 do 111. „Ujek” wzrasta w środę w okolice 109,50.

Kurs USD/JPY: Trzy powody, dla których jen może zacząć odrabiać straty – MUFG

  • Eskalacja awersji do ryzyka podsycana pogorszeniem sytuacji w Chinach

Nie spodziewamy się, że niepewność w branży nieruchomości w Chinach przekształci się w coś poważniejszego, ale awersja do ryzyka pozostanie podwyższona, a ryzyko jest przekrzywione na pogarszającą się sytuację w najbliższym czasie – napisano w raporcie.Dane pozycjonowania wskazują, że na rynku pozostają znaczne krótkie pozycje w jenie, a jeśli nastąpi likwidacja pozycji z powodu awersji do ryzyka, jen prawdopodobnie przewyższy wyniki innych walut.

  • Rynki nie spodziewają się znaczącej zmiany na wykresie DOT (kropkowym dot. stóp)

Biorąc pod uwagę, że globalne perspektywy są nieco bardziej niepewne, ponieważ oczekiwania dotyczące wzrostu zostały obniżone, a napływ danych gospodarczych był nieco rozczarowujący w Stanach Zjednoczonych, FOMC prawdopodobnie nie wywoła kolejnego szoku na wykresie DOT.

To może okazać się rozczarowujące dla tych z długimi pozycjami na USD/JPY i może oznaczać, że ostatnie oznaki ożywienia zakupów zagranicznych obligacji z Japonii są bardziej przytłumione – dodano.

  • Warunki w kraju powoli zaczynają wspierać jena

Uważamy, że perspektywa dodatkowych bodźców fiskalnych prawdopodobnie nie będzie miała większego wpływu na osłabienie jena, biorąc pod uwagę, że szerszy obraz jest jasny – zmiana w krajobrazie politycznym może pomóc w utrzymaniu silnego jena – podkreślono.

Kurs dolara (USD/JPY) utknie w granicach 110-111 – Rabobank

Ekonomiści Rabobanku spodziewają się lekkiego umocnienia dolara amerykańskiego w nadchodzących miesiącach. Następnie kurs USD/JPY ma oscylować wokół zakresu 110-111 w następnym kwartale.

Utrzymujemy konstruktywną perspektywę dla dolara (USD) w nadchodzących miesiącach i spodziewamy się, że jen nieco straci na wartości w nadchodzących miesiącach. Spodziewamy się przejścia do obszaru 110 do 111 na parze USD/JPY w perspektywie od jednego do trzech miesięcy – podsumowano.

invest
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here