Naga MarketsSpółka Apple (AAPL) straciła ponad 15% w przeciągu 12 sesji handlowych. Co spowodowało, że inwestorzy w tak krótkim okresie zaczęli silniej wyprzedawać swoje akcje? Zdaniem S. Maierhofera z Market Watch miały na to wpływ trzy czynniki.


#1 Przychody

Falę wyprzedaży rozpoczął najświeższy raport finansowy opublikowany 21 lipca. O ile same dane dotyczące przychodów okazały się silne to instrukcje wyprzedające (forward guidance) mogły zabrzmieć bardzo gołębio.

Inwestorom nie spodobały się przede wszystkim stojące w miejscu wyniki sprzedaży flagowych urządzeń marki spod znaku nadgryzionego jabłka na rynku amerykańskim. Gdyby nie wzrosty sprzedaży międzynarodowej, wtedy dynamika mogłaby okazać się ujemna.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

#2 Luki na wykresie technicznym

Na wykresie cały czas znajdują się luki na wysokości 114.36 oraz 99.96 – niedźwiedzie z całą pewnością mają chrapkę na ich wypełnienie. Pierwsza z nich została zamknięta 4 sierpnia, druga znajduje się natomiast zdecydowanie niżej, jednak szansa na jej domknięcie cały czas się zwiększa.

AAPLD1

#3 Przełamanie wsparcia

3 sierpnia notowania Apple spadły poniżej wsparcia na wysokości 120.00 – obecnie pełni ono rolę oporu. Tego samego dnia notowania spółki osunęły się poniżej zdecydowanie bardziej istotnego poziomu wsparcia – na wykresie tygodniowym (skala logarytmiczna) widzimy pokonanie linii trendu wzrostowego rysowanej od 2009 roku, która po raz pierwszy nie wytrzymała ataku podaży w zeszłym tygodniu.

pobrane (5)

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Google oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here