Naga Markets3. powody przeceny na Wall Street. Krótka korekta, długie ożywienieW ubiegłym tygodniu indeks S&P 500 oficjalnie wszedł w obszar korekty, spadając o 10% w porównaniu ze szczytem z 2 września, podczas gdy Nasdaq spadł jeszcze bardziej, prawie 12%. Lisa Shalett z Morgan Stanley przedstawia trzy kluczowe katalizatory ostatniego omdlenia na amerykańskich rynkach akcji. We wtorek amerykański indeks S&P 500 nieznacznie spada oscylując w okolicach 3343.

  • Nowa ustawa stymulacyjna w USA utknęła w martwym punkcie
  • Fed nie podał jeszcze szczegółów na temat tego, jak miałby wyglądać nowy plan „średniookresowego celu inflacyjnego” ani jak ostatecznie wycofa lub ograniczy masowe programy stymulacyjne
  • Narasta niepewność, kiedy zostaną zakończone wybory prezydenckie w USA

S&P 500: trzy rozczarowania polityczne związane z korektą – Morgan Stanley

Po pierwsze nowa ustawa stymulacyjna w USA utknęła w martwym punkcie. Co zaskakujące, senaccy republikanie najwyraźniej odeszli od możliwości wprowadzenia dalszych bodźców fiskalnych w tym roku kalendarzowym.

Prawie każdy analityk z Wall Street, łącznie ze mną, spodziewał się kolejnej rundy wydatków, która pomogłaby władzom stanowym i lokalnym, wesprzeć kluczowe branże i zapewnić pomoc małym firmom oraz bezrobotnym – napisała Shalett w raporcie.

Po drugie Fed nie podał jeszcze dalszych szczegółów na temat tego, jak miałby działać jego nowy plan „średniookresowego celu inflacyjnego” ani jak ostatecznie wycofa lub ograniczy masowe programy stymulacyjne mające na celu łagodzenie ilościowe wprowadzone w czasie kryzysu. Zamiast tego, Fed tylko potwierdził, że utrzyma stopę kluczowych funduszy federalnych blisko zera przez co najmniej następne trzy lata.

Ta sygnalizacja przyczyniła się do rekordowo niskiej zmienności stóp procentowych i umiarkowanie wyższych długoterminowych rentowności. Jeden efekt uboczny wyższych rentowności papierów skarbowych: akcje spółek technologicznych, często postrzegane jako inwestycje o wyższym ryzyku wzrostu, które zwykle są sprzedawane z określoną premią powyżej referencyjnej 10-letniej rentowności papierów skarbowych, teraz wyglądają jeszcze drożej. To prawdopodobnie jeden z powodów, dla których akcje spółek technologicznych zostały ostatnio szczególnie mocno sprzedawane – dodała.

Po trzecie narasta niepewność, kiedy zostaną zakończone wybory prezydenckie w USA.

Zwykle radzilibyśmy inwestorom ignorować zmienność związaną z wyborami. Jednak okoliczności towarzyszące wyborom parlamentarnym dodają warstwę niepewności, z którą nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Nie jest jasne, czy ostateczne wyniki będą znane w ciągu dni, tygodni, czy też poprzez bitwy sądowe trwające miesiące – podkreśliła.

Indeks S&P 500: Krótkoterminowa korekta, długoterminowe ożywienie

Biały napis s&p500 na żółtym tleOstatnia korekta na Wall Street była nieunikniona, biorąc pod uwagę rosnące ryzyko braku stymulacji fiskalnej, potencjalnej drugiej fali pandemii i zbliżające się wybory. Jednak rozwiązanie tych przeszkód może być możliwe w dłuższej perspektywie – informuje Mike Wilson, dyrektor ds. inwestycji i główny specjalista ds. strategii kapitałowych w USA w firmie Morgan Stanley.

Korekta na Wall Street w tym miesiącu ma miejsce z tych samych powodów, które podejrzewałem w sierpniu. Po pierwsze, kiedy Kongres jest uwikłany w politykę dotyczącą roku wyborczego i spór co do tego, kiedy obsadzić wakat w Sądzie Najwyższym, szanse na przyjęcie ustawy CARES2 przed 3 listopada znacznie spadły – napisano w raporcie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​inwestorzy zaczęli dyskontować te bardzo widoczne obawy poprzez niższe ceny i większą zmienność na rynkach finansowych. Rynki opcji wyceniają wyższe ryzyko niż zwykle w okolicach wyborów w USA, ale to nadal nic w porównaniu z tym co rynki doświadczyły w 2016 roku.

Nie wydaje się to właściwe, biorąc pod uwagę niepewność co do wyniku wyborów i samego procesu. W rezultacie spodziewam się, że zmienność pozostanie wysoka przez następne 4-6 tygodni, tworząc prawdopodobnie trudne środowisko handlowe – dodał.

Patrząc poza najbliższą przyszłość, myślę, że główne zagrożenia zostaną prawdopodobnie pozytywnie rozwiązane do końca roku lub wkrótce po Nowym Roku. Mówiąc dokładniej, prawdopodobny jest dodatkowy bodziec fiskalny, ponieważ obie strony chcą wydać więcej, ale mogą nie być w stanie dojść do porozumienia przed zakończeniem procesu wyborczego. Jedynym ryzykiem, które, jak sądzę, pozostanie na dłużej jest to, że długoterminowe stopy procentowe prawdopodobnie wzrosną, zwłaszcza jeśli te inne ryzyka znikną, a ożywienie będzie się utrzymywać – podsumowano.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here