Naga Markets3 powody, które sprawią, że 2021 będzie bardzo dobrym rokiem na rynku akcjiJeremy Siegel, profesor Wharton, któremu  przypisuje się wezwanie na amerykańskim indeksie Dow Jones do osiągnięcia 20 000 pkt. w 2015 r., przewidział, że rynek może mocno rosnąć w nadchodzącym roku – na podstawie trzech czynników. Mowa o: zdrowej podaży pieniądza, kolejnych wiadomościach o szczepionkach, a także lepszych niż oczekiwano wynikach wyborów.

  • 40 tys. pk. na DJIA celem na kolejne lata.
  • 3 czynniki decydujące o sytuacji na rynku w 2021 roku.
  • Amerykańskie indeksy zyskały już kilkanaście – kilkadziesiąt procent w tym roku.

Trafna prognoza 20 tys. pkt. na indeksie Dow Jones w 2015 roku

Jeremy Siegel, profesor Wharton, któremu przypisuje się trafne wezwanie na Dow Jones do osiągnięcia 20 000 pkt. w 2015 r., uważa, że rynek może stabilnie wzrastać w nadchodzącym roku na podstawie trzech czynników.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zdrowa podaż pieniądza
  • Wiadomości o szczepionkach na COVID-19
  • Lepsze od oczekiwań wyniki wyborów

„Na wszystkich tych trzech frontach mamy pozytywne siły dla rynku, które spowodują, że rok 2021 będzie bardzo dobry” – wyjaśnił Siegel dla CNBC w piątkowym wywiadzie.

Zobacz również: Celon Pharma, Harper i Grodno – pokażą wyniki finansowe po weekendzie!

Siegel wyjaśnił także, że ogromna ilość płynności z Rezerwy Federalnej i rządu była potężnym katalizatorem podaży pieniądza M1, która wzrosła o 44% od początku marca, co oznacza wzrost, jakiego nie obserwowano od II wojny światowej. Podaż pieniądza M1 jest jedną z miar podaży, która śledzi pieniądz w obiegu oraz depozyty na żądanie na rachunkach czekowych.

Sytuacja na rynkach indeksów i akcji w 2020 i 2021 roku

Siegel powiedział również, że stopy procentowe na całym świecie na poziomie lub blisko 0% sprawiają, że ryzykowne aktywa, takie jak akcje, są atrakcyjną opcją dla inwestorów w nadchodzącym miesiącu.

“W świecie stóp procentowych które są na rekordowo niskim poziomie, nie można pokonać zapasów jako aktywów”, powiedział profesor sieci biznesowej.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

W Czarny piątek DJIA notował poziom tuż poniżej swojego progu 30 tys. pk., co oznacza wzrost o 0,2%, a zatem wzrost o prawie 5% w porównaniu z poprzednim rokiem, podczas gdy indeks S&P 500 zyskiwał 0,4% i patrząc na wzrost o 12,8% (rok do roku), a Nasdaq Composite Index wzrósł o 1,2% w piątek, przyczyniając się do wzrostu o ponad 36% w skali całego 2020 r.

Zachowanie amerykańskich indeksów w 2020 roku. Źródło: marketwatch.com

Patrząc jeszcze w dłuższej perspektywie, Siegel prognozuje, że Dow może osiągnąć 40 000 w ciągu najbliższych czterech lub pięciu lat, chyba że jakiś czynni losowy, nie do przewidzenia zakłóci hossę na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here