Naga MarketsUBS w swoim dzisiejszym raporcie walutowym przekonuje nas dlaczego warto w najbliższej przyszłości rozważyć pozycje długie na parze USD/JPY. Jak przyznaje bank, jego bycze nastawienie do USD/JPY wynika bardziej z czynników obserwowanych w japońskiej gospodarce, niż tych po stronie dolara. Poniżej znajdują się 3 powody, które zostały wymienione w rekomendacji.


Powód 1 – polityka Bank of Japan

Analitycy UBS są zdania, że rynek nie wycenił poprawnie skali ryzyka zwiększenia luzowania ilościowego jakie cały czas ma miejsce w Japonii. Jak ostatnio donosiliśmy zdaniem BoJ, Japonia nie ma szans na osiągnięcie założonego w tym roku celu inflacyjnego. UBS zauważa, że może to oznaczać zwiększenie ilości skupowanych papierów, co przełoży się z kolei na spadek rentowności japońskich obligacji, a spadek ten wpłynie bezpośrednio na japońską walutę.

bonds
Po ostatnim zwiększeniu ilości skupowanych aktywów w ramach trwającego programu QE, rentowność japońskich obligacji spadła o ponad 62%. |źródło: www.bloomberg.com

Powód 2 – spadek przewidywań w stosunku do krótkiej sprzedaży na USD/JPY

UBS potwierdza, że na rynku, oraz wśród inwestorów instytucjonalnych zaczyna wracać niedźwiedzie nastawienie do jena. Raport COT wskazuje na złagodzenie niedźwiedziego sentymentu w ostatnim czasie ze wskazaniem na możliwość kontynuacji trendu spadkowego na jenie.

Powód 3 – postępująca dywersyfikacja

Jak donosi UBS, Japończycy przed nowym rokiem fiskalnym odwracają się od własnej waluty. Postępująca dywersyfikacja portfeli inwestycyjnych na pozostałe główne waluty również znajdzie swoje odbicie na wykresie pary.

Jak wygląda sytuacja techniczna na USD/JPY? Od ponad pół rok znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Na początku lutego dwoma dynamicznymi świecami popytowymi przebiliśmy górne ograniczenie konsolidacji w formie trójkąta zniżkującego. Jednak po tym wybiciu na niemal 150 pips, kupującym zabrakło siły i ponownie przetestowaliśmy górne ograniczenie formacji. Niezwykle istotnym okazał się tutaj poziom 118.50, który wielokrotnie został naruszony przez rynek, ale do końca lutego nie został on jednoznacznie pokonany. Aktualnie rynek znowu cofnął się w pobliże 118.50, wczoraj mogliśmy zaobserwować kolejne zejście do tego poziomu, jednak dane dotyczące zatrudnienia w Stanach wypchnęły kurs USD/JPY z powrotem do góry. Czy po utworzonym młocie na wykresie dziennym, możemy spodziewać się nowej fali wzrostów? Jak na razie dzienne RSI nadal jest neutralne, dodatkowo jest koniec tygodnia, który zwykle nie zaskakuje nadzwyczajnym wolumenem. Na kolejne szczyty prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia.

USDJPYDaily
Wykres dzienny pary USD/JPY. Na kolejne szczyty, będziemy musieli prawdopodobnie jeszcze zaczekać.

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here