Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCGłówna kryptowaluta pobiła kolejny rekord w niedzielę, osiągając historyczny szczyt na poziomie 28 387 USD. Bitcoin w ostatnich miesiącach silnie zyskuje w stosunku do dolara amerykańskiego, globalnej waluty rezerwowej, która spadła o ponad 12 procent w stosunku do szczytu z połowy marca. Istnieje spora szansa, że na przełomie roku BTC dobije do kolejnej psychologicznej bariery 30 000 USD.

  • BTC wsparty przez luzowanie fiskalne w USA i słabego dolara
  • Greenpro Capital, spółka notowana na Nasdaq, ogłosiła, że ​​zaciągnie 100 milionów USD długu na zakup Bitcoina
  • Fraza „jak kupić Bitcoiny” osiągnęła rekordowy wynik w okresie 12 miesięcy

Cena Bitcoina może zbliżyć się do 30 000 USD w okolicach Nowego Roku

Ostatni impuls wzrostowy Bitcoina nie zdołał naruszyć okrągłego poziomu 30 000 USD. Następnie nastąpiła realizacja zysków, która spowodowała, że najpopularniejsza kryptowaluta skorygowała do okolic 25 772 USD. Jednak korekta spadkowa nie trwała długo, a BTC utrzymuje wsparcie w okolicach 26 tys. USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej jednak opinie co do przyszłości BTC nie są jednolite. Według Michaela van de Poppe, niezależnego analityka rynku, Bitcoin może być gotowy do kontynuacji korekty w dół, głównie ze względu na status „wykupienia”. Stwierdził, że podczas następnej dużej wyprzedaży kryptowaluta może spaść poniżej 20000 USD.

Z drugiej strony, fundamenty pokazują całkowicie bycze nastawienie wskazując, że cena Bitcoina może zbliżyć się do 30 000 USD w okolicach Nowego Roku. Oto trzy powody, dla których główna kryptowaluta może kontynuować rajd wzrostowy.

BTC wsparty przez luzowanie fiskalne w USA i słabego dolara

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła w poniedziałek ustawę o zwiększeniu bezpośredniej pomocy ekonomicznej dla milionów Amerykanów po żądaniu prezydenta Donalda Trumpa.

Ustawa została przyjęta 275-134 głosami w Kongresie i zmieniono kwoty czeków stymulacyjnych z 600 na 2000 dolarów. Nastąpiło to dzień po tym, jak Trump podpisał w niedzielę wieczorem drugą ustawę wsparcia fiskalnego, torując drogę dla pomocy w wysokości 900 miliardów dolarów dla amerykańskich gospodarstw domowych i firm.

Bitcoin zareagował optymistycznie na wiadomości stymulujące, podobnie jak poprzedni wzrost, który nastąpił po ogłoszeniu przez rząd Stanów Zjednoczonych wsparcia w wysokości 2,3 biliona dolarów w kwietniu 2020 r.

W związku z tym, jeśli kontrolowany przez Republikanów Senat przegłosuje zmianę w ustawie, zwiększy się ogólny rozmiar pakietu stymulacyjnego. To z kolei wpłynęłoby na dalszy spadek wartości dolara amerykańskiego, jednocześnie przynosząc korzyści Bitcoinowi.

Coraz więcej instytucji kupuje BTC mimo wysokich cen

Gdy ekspansja bodźców monetarnych i fiskalnych na całym świecie trwa w najlepsze, Bitcoin znalazł dodatkowy powód, aby zwiększyć swoją kapitalizację rynkową – stale rosnąca baza instytucjonalna.

Greenpro Capital, spółka notowana na Nasdaq, dołączyła do grona dużych firm i inwestorów, którzy postawili na inwestycję w Bitcoina. Firma wywiadowcza z siedzibą w Hongkongu, ogłosiła, że ​​zaciągnie 100 milionów dolarów długu na zakup Bitcoina, nazywając kryptowalutę „niezawodnym przyszłym źródłem wartości”.

Poinstruowałem naszych bankierów inwestycyjnych, aby w I kwartale 2021 r. zaciągnęli zadłużenie w wysokości do 100 mln USD, aby zainwestować w BTC. Greenpro zainwestuje również własne środki pieniężne w BTC – potwierdził dyrektor generalny CK Lee.

Ponadto wiadomości potwierdziły teorię, że instytucje zamierzają kupować Bitcoina, nawet jeśli jest on zbliżony do rekordowych poziomów. To mogłoby pozwolić inwestorom dostrzec potencjalne strefy akumulacji, aby zaplanować ich średnio- i długoterminowe nastawienie zwyżkowe, tworząc idealną konfigurację dla wzrostu ceny do poziomu 30000 USD.

Bitcoin coraz bardziej popularny wśród inwestorów indywidualnych

Do tego wszystkiego dochodzi stale rosnąca popularność rynku kryptowalut. Wyszukiwania internetowe dla słowa kluczowego „jak kupić Bitcoiny” osiągnęły rekordowy wynik w okresie 12 miesięcy, co sugeruje, że rynek kryptowalut przyciąga również coraz więcej graczy detalicznych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Źródło: Google

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here