Naga Markets

3 powody, dla których Bitcoin może wzrosnąć. Cena BTC wyniesie 110 tys. w 2022 r.?Bitcoin (BTC) powinien podążać za rynkiem akcji w ramach „zmasowanej byczej szarży”, twierdzą analitycy kryptowalutowi i  prezentują trzy powody, dla których cena BTC może być skazana na wzrosty w kolejnych miesiącach. Czy najstarszej kryptowalucie uda się pokonać poziom 100 tys. dol.?

Bitcoin ma odbić ze swoich 2-letnich dołków

Najnowsze analizy kilku znanych nazwisk i pseudonimów w branży kryptowalutowej sugeruje, że nadszedł czas, aby porzucić narrację o rynku niedźwiedzia.

Pomimo tego, że wszyscy mówią o nowym fundamentalnym dołku, prawdopodobnie na poziomie 12 tys. dol., długoterminowe projekcje wymagają „ponownego przemyślenia”, twierdzi część ekspertów.

To również może Cię zainteresować: Zacznę kupować krypto, gdy Bitcoin spadnie do 12 tys. USD, przyznał Trader21

Czy to dzięki zmianie nastawienia makroekonomicznego, czy też po prostu za sprawą „starych, dobrych” cyklów występujących na rynku Bitcoina, można wskazać trzy powody, aby w okolicach dwuletnich dołków na wykresie cenowym BTC, zacząć myśleć o wzrostach.

3 powody, dla których Bitcoin może wzrosnąć. Cena BTC wyniesie 110 tys. w 2022 r.?
Bitcoin jest obecnie wyprzedany, a część analityków mówi o teście poziomu 12 tys. dol. Według innych, wkrótce możemy zobaczyć jednak odbicie. Źródło: Tradingview.com

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Rajd na akcjach może przynieść cenę 110 tys. dol. za jednego BTC

Pierwsza w kolejce jest teoria obejmująca makroekonomiczny katalizator rynku, o którym wspomina analityk Henrik Zeberg. W tweecie z 24 listopada Zeberg pisze, że Bitcoin wciąż zachowuje się tak jak inne aktywa ryzyka – w tym akcje – stojąc w zdecydowanej opozycji do rynku złota.

Bossa

Chociaż upadek FTX spowodował, że korelacja pomiędzy BTC oraz S&P 500 na chwilę się zerwała, to zdaniem analityka ma ona wkrótce powrócić na rynek. Wyznaczony przez niego zasięg dla S&P 500 to zakres 5700-6000 pkt. w ramach nowego trendu wzrostowego, co powinno pchnąć BTC w okolice 110 tys. dol.

– Bitcoin porusza się jak aktywo ryzyka (nie jak złoto!). Kiedy S&P 500 ruszy wyżej w kierunku obszaru docelowego 5700-6000 – Bitcoin powinien osiągnąć 90-110 tys. – komentował.

Partnerem artykułu jest broker Vantage Markets. Sprawdź jego ofertę i handluj akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami w formie CFD!

Wskaźnik OBV dla BTC zachowuje się tak samo jak w marcu 2020 r.

Patrząc natomiast na wskaźniki skupiające się na samym rynku cyfrowych aktywów, w tym wskaźnik analizy on-chain „on-balance volume” (OBV), widzimy kolejne wskazówki sugerujące możliwość byczego odbicia.

On-balance volume, to inaczej wskaźnik równowagi wolumenu. Jest narzędziem wykorzystywanym w analizie technicznej do określenia poziomu siły podaży i popytu.

Zdaniem popularnego tradera Alana Tardigrade’a, jest to odpowiedni moment, aby zacząć pilniej obserwować wykresy, ponieważ interwał tygodniowy prezentuje 20-tygodniową byczą dywergencję.

– To wskazuje na osłabienie impetu trendu spadkowego. Bitcoin może wzrosnąć w ramach silnego rajdu – komentował na Twitterze.

Ruch w górę odpowiadałby zachowaniu Bitcoina po krachu w trakcie paniki covidowej z marca 2020 roku.

Bitcoin rysuje byczą dywergencję z RSI na wykresie tygodniowym. Pierwszy raz w historii!

OBV nie jest jedynym wskaźniki, który rysuje byczą dywergencję. Dla tradera i analityka technicznego o pseudonimie Mags, o wiele ważniejsza dywergencja – pierwsza tego typu w historii – rysuje się na wykresie BTC uwzględniającym wskaźnik siły względnej, czyli RSI.

Mags na wykresie tygodniowym zauważył, że wskaźnik siły względnej Bitcoina formuje obecnie byczą dywergencję na interwale tygodniowym – coś, czego nigdy wcześniej nie widziano, nawet w trakcie poprzednich dołków rynkowych.

– Każdy szczyt rynku byka BTC tworzył niedźwiedzią dywergencję na RSI, po której następowała korekta rynku niedźwiedzia! Pierwszy raz w historii BTC drukuje byczą dywergencję na wykresie tygodniowym – komentuje analityk.

Czy powyższe trzy opinie twitterowych analityków przekonały Cię co do możliwego odbicia Bitcoina z tych poziomów? Daj znać w komentarzach!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułSrebro najgorsze ma już za sobą? – podsumowanie 2022 roku
Następny artykułPrognoza ceny srebra: większy popyt, stała produkcja. Czy to przełoży się na wzrost?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.