Naga MarketsStagflacja, cykliczne spowolnienie, rosnące stopy procentowe i korekta wycen mogą okazać się bardzo negatywnym szokiem kapitałowym dla strefy euro i cen jej aktywów. Według analityków z Danske Banku te ryzyka wywołają przecenę euro w przyszłym roku, więc prognozują spadek pary walutowej EUR/USD do poziomu 1,13. Podobnego zdania są eksperci z Citibanku, którzy wskazali trzy powodu dla dalszej deprecjacji wspólnej waluty. Kurs EUR/USD spada we wtorek poniżej 1,16.

Kurs euro (EUR/USD): Cel na przyszły rok to 1,13 – Danske Bank

Rynki przeniosły swoją uwagę z tematu skutków obostrzeń w światowych gospodarkach na globalną reakcję polityczną – „Europa” jako temat inwestycyjny przeżywa renesans, choć podstawowa narracja  się nie zmieniła. W ocenie ekspertów z Danske Banku rosnące stopy procentowe w warunkach cyklicznego spowolnienia i rosnących cen energii są idealną burzą, by odwrócić przepływu kapitału.Widzieliśmy takie odwrócenie przy wielu okazjach w przeszłości, a przecena była zawsze dość szybka. Jeśli tak się stanie, to minie wiele lat, zanim analitycy ponownie rozważą odrodzenie gospodarcze Europy, czyli prognozy EUR/USD na poziomie 1,30 – napisano w raporcie.

Zgodnie z raportem stagflacja, gwałtowne spowolnienie cykliczne, rosnące stopy procentowe i korekta wycen mogą okazać się bardzo negatywnym szokiem kapitałowym dla strefy euro i cen jej aktywów.

Naszym celem jest 1,13 na EUR/USD w przyszłym roku, ale jeśli stagflacja, cykliczne spowolnienie i wzrost stóp staną się dominującymi tematami, to wydaje się, że nasz szacunki mogą w rzeczywistości okazać się jeszcze bardziej negatywne – dodano.

Para walutowa EUR/USD: Trzy powody spadku kursu – Citibank

Kurs EUR/USD jest notowany we wtorek poniżej 1,16. Ekonomiści Citibanku spodziewają się, że najpopularniejsza para walutowa na świecie spadnie z trzech powodów. Notowania pary EUR/USD będą zmierzać na południe, ponieważ:

  • Realne rentowności USA-UE pozostają wysokie;
  • Obawy o wzrost w Chinach;
  • Negatywny wpływ wysokich cen gazu i ropy na handel.

Główne wsparcie na EUR/USD leży między poziomami 1,1495, a 1,1412-1,1422, choć uważamy, że EUR/USD może nie osiągnąć tak niskich poziomów – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara online | akcje kruk | złotowka | giełda oncoarendi | orlen kurs | akcje azoty | echo investment akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here