Naga MarketsW ubiegłym tygodniu dolar amerykański tracił względem niemal wszystkich głównych walut. Kurs EUR/USD przebił zeszłoroczne szczyty (1.1617) i w chwili obecnej znajduje się niecałe 50 pipsów od szczytu z 2015 roku. Jak wygląda sytuacja techniczna na innych parach walutowych z USD? Jak ją wykorzystać? Mamy dla Ciebie 3 pomysły handlowe z portalu Consilium Invest na dobre rozpoczęcie tygodnia.


AUD/USD – interwał W1

Od początku miesiąca na AUD/USD można zauważyć silną tendencję wzrostową. Tak jak w przypadku EUR/USD w zeszłym tygodniu zostały wybite zeszłoroczne szczyty, które znajdują się na poziomie 0.7835. Przekroczenie istotnego poziomu oporu było potwierdzeniem kształtującej się na tygodniowym interwale formacji trójkąta zwyżkującego. Jak wynika z dzisiejszej idei handlowej z portalu Consilium Invest w nadchodzącym tygodniu możemy mieć do czynienia z retestem strefy znajdującej się w okolicach 0.7835. Poniżej znajdziesz wykres pomysłu handlowego:

USD/CAD – interwał H1

Silna aprecjacja dolara kanadyjskiego względem USD spowodowała, że obecnie kurs tej pary walutowej znajduje się w okolicach dołków z maja 2016 roku. Jednak jak zauważa jeden z traderów na portalu silna tendencja spadkowa może w najbliższym czasie zostać zatrzymana, a nawet istnieje możliwość odwrócenia się trendu spadkowego. Na niższym interwale H1 można zauważyć, że wykres porusza się w respektowanym kanale cenowym, a wybicie górnego ograniczenia może zapoczątkować wzrosty na USD/CAD. Taki scenariusz znajdziesz na wykresie poniżej:

GBP/USD – interwał H4

Po przebiciu istotnej strefy oporu, na wykresie GBP/USD pojawiła się większa korekta spadkowa. Jednak wszystko wskazuję na to, że w nadchodzącym tygodniu nastąpi powrót do wzrostów. Odpowiednim sygnałem do zajmowania pozycji długich powinna być reakcja na poziom 1.2930 lub wybicie szczytów z końca czerwca . Możliwy scenariusz wzrostowy oraz potencjalny zasięg możesz znaleźć na wykresie poniżej:

Te i wiele innych pomysłów handlowych znajdziesz na portalu Consilium Invest. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć ich pełną listę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here