Naga MarketsDolar amerykański (USD) zyskiwał w ostatnim czasie pomimo rosnącego deficytu zewnętrznego Stanów Zjednoczonych i dużej akumulacji długu zewnętrznego. Można wskazać trzy mechanizmy wyjaśniające brak deprecjacji „greenbacka”, donoszą analitycy z Natixis. Tymczasem w opinii ekonomistów z MUFG Banku, jastrzębia aktualizacja polityki ze strony Fed wesprze dolara. Jego indeks (DXY) spada w czwartek do poziomu 93,0.

  • Utrzymuje się perspektywa wcześniejszego wyjścia z ekspansywnej polityki pieniężnej w USA niż w strefie euro
  • Szybszy wzrost indeksów giełdowych w USA przyciąga międzynarodowych inwestorów bardziej do akcji amerykańskich niż europejskich
  • Jastrzębie sygnały polityczne Fed powinny zachęcić do umocnienia dolara amerykańskiego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Trzy mechanizmy zapobiegające deprecjacji dolara amerykańskiego – Natixis

  • Przepływy kapitału obligacji zmierzają do USA

Międzynarodowy kapitał obligacyjny napływa do Stanów Zjednoczonych w znacznych ilościach i wystarczających do sfinansowania deficytu zewnętrznego USA, podczas gdy wypływa ze strefy euro – napisano w raporcie.  • Perspektywa wcześniejszego wyjścia z ekspansywnej polityki pieniężnej w USA niż w strefie euro

Szybsze ożywienie aktywności w USA doprowadziło do oczekiwań szybszego wyjścia z ekspansywnej polityki pieniężnej w USA niż w strefie euro – dodano.

  • Atrakcyjność amerykańskiego rynku akcji

Szybszy wzrost indeksów giełdowych w USA przyciąga międzynarodowych inwestorów bardziej do akcji amerykańskich niż europejskich, co oczywiście jest pozytywne dla dolara. Może nawet wystąpić efekt kompensujący między obligacjami, a akcjami: gdy rośnie awersja do ryzyka, co miało miejsce w ostatnim okresie, jest mniej kupujących amerykańskie akcje, ale więcej kupujących amerykańskie obligacje – podkreślono.

Czego potrzeba, aby zadłużenie zagraniczne USA doprowadziło do deprecjacji dolara?

Dług zewnętrzny USA może doprowadzić do deprecjacji dolara tylko wtedy, gdy: EBC ogłosił wyjście z wysoce ekspansywnej polityki pieniężnej lub europejski rynek obligacji stanie się bardziej atrakcyjny dla nierezydentów – zauważono.

Kurs dolara: Fed dostarcza paliwa do dalszych wzrostów USD – MUFG

Rezerwa Federalna dostarczyła kolejnej jastrzębiej niespodzianki. W opinii ekonomistów z MUFG Banku, jastrzębia aktualizacja polityki ze strony Fed ma wesprzeć dolara.

Jastrzębie oczekiwania inwestorów zostały wsparte sygnałem z Fed, że „wkrótce może być uzasadnione umiarkowanie tempa skupu aktywów”. Odniesienie do „wkrótce” sugeruje, że na listopadowym posiedzeniu FOMC prawdopodobnie zostanie ogłoszone oświadczenie, pod warunkiem, że w okresie przejściowym nie wystąpi negatywny szok gospodarczy.

invest

Wykres punktowy pokazuje, że dwóch kolejnych członków spodziewa się pierwszej podwyżki stóp w przyszłym roku, pozostawiając komitet w podziale 50/50, co podniosło medianę prognoz do 0,25%, z 0,125% w czerwcu. Mediana prognoz na 2023 rok wynosi teraz 1,00%, w porównaniu z 0,625% w czerwcu. Jastrzębie sygnały polityczne powinny zachęcić do umocnienia dolara amerykańskiego, zwłaszcza w stosunku do walut o niskiej rentowności, takich jak euro – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lew pln | dzisiejszy kurs forinta | neuca kurs | benefit akcje | wartosc dolara | giełda wirtualna polska | kurs mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here