Naga MarketsDow Ones i S&P 500 spada po 3. dniach wzrostów. Wall Street w dółPo trzech dniach wzrostów z rzędu i technicznym zakończeniu rynku niedźwiedzia na indeksie Dow Jones, amerykańska giełda powraca do spadków. W momencie otwarcia rynków po godzinie 14:30, indeks S&P 500 osuwał się o 3,2%, a DJIA tracił 3,6%. W godzinach popołudniowych na niewielkim minusie znalazł się również WIG20 tracąc 0,45%.


Wall Street odpowiada na spadki w Europie

Podczas czwartkowej sesji amerykańskie giełdy zamykały trzeci dzień wzrostów z rzędu reagując na porozumienie w sprawie wartego 2 biliony dolarów pakietu stymulacyjnego przeznaczonego na walkę z koronawirusem. Dow Jones rósł o 1351 i zamykał się nad poziomem 22,5 tys. pkt., odbijając o ponad 20% od dotychczasowych minimów z 23 marca. Oznaczało to technicznie zakończenie trwającego zaledwie kilkanaście sesji rynku niedźwiedzia, który był najkrótszy w historii. Patrząc jednak realnie, piątkowe spadki na otwarciu ponownie przechylają szalę na korzyść niedźwiedzi:

  • S&P 500: -83.41 (-3.17%) 2,546.66
  • Dow: -805.61 (-3.57%) 21,746.55
  • Nasdaq: -223.68 (-2.87%) 7,573.86

Spadki na trzech głównych indeksach są odpowiedzią na deprecjację giełd europejskich, które z kolei negatywnie reagują na brak porozumienia pomiędzy krajami członkowskimi UE w zakresie zunifikowanego planu do walki z koronawirusem w regionie. Włochy, Hiszpania oraz Francja, które do tej pory najsilniej odczuły skutki pandemii, wezwały do emisji „korona-obligacji” w celu zebrania niezbędnych środków, pozostałe kraje członkowskie odrzuciły jednak propozycję. Co więcej premier UK, Boris Johnson, znalazł się w gronie zarażonych COVID-19.

Dow Jones krótko świętował techniczne zakończenie rynku niedźwiedzia. Źródło: Tradingview.com

Niemniej, skala spadku w połączeniu z wcześniejszą zwyżką będzie prowokowała do stawiania pytań, czy korekta wzrostowa właśnie została wyczerpana, a rynek musi zacząć godzić się z kolejną falą przeceny i zacząć przyglądać się efektom uderzenia pandemii w ekonomię niezależnie od skali programów stymulujących, które zostały już uwzględnione w cenach.  Naprawdę wszystko sprowadza się do zakładu o odbicie typu V. To jednak temat na średni okres. Dziś technicy dostaną sygnał, iż rynek zawraca przed przetestowaniem oporu w rejonie 2728 pkt. i łamie korektę właściwie „w powietrzu”, bez spotkania z ważną barierą techniczną – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Na rynku europejskim niemiecki DAX osuwa się o 3,5%, z kolei polski WIG20 traci niespełna 0,45%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy w obecnej sytuacji warto inwestować w złoto?
Następny artykułMrYogi: 7 punktów, które zabijają Twój zyskowny trading
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here