Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalny28-letni przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii zdołał w 18 miesięcy z tysiąca funtów (niemal 5 tysięcy złotych) uzyskać milion funtów (około 5 milionów złotych) zysku. Josh Riddett, z Manchesteru, znalazł swoją własną żyłę złota w produkcji koparek niezbędnych do wydobycia kryptowalut.


Kryptowalutowe startupy nadal zarabiają, nawet pomimo spadków na rynku

Prowadzona przez niego firma, Easy Crypto Hunter, która rozpoczynała od sprzedaży jednego rodzaju koparki, dzięki reinwestycji osiąganych zysków stała się największym producentem koparek GPU w Wielkiej Brytanii. Firma prowadzi również sesje edukacyjne na temat rynku kryptowalutowego, a także świadczy usługi księgowe dla inwestorów i traderów.

Mimo, że osoby inwestujące w aktywa cyfrowe nie mogą zaliczyć 2018 roku do najbardziej udanych, to znaleźć można jednostki, które sporo zarobiły na przestrzeni ostatnich miesięcy dzięki kryptowalutom, co dokładnie pokazuje przykład Riddetta, który zamienił skromne oszczędności w profesjonalny i prężnie funkcjonujący biznes.

Josh Riddett rozpoczął działalność Easy Crypto Hunter pod koniec 2017 roku tuż po zakończeniu Lancaster University, gdzie studiował zarządzanie przedsiębiorczością. Jego firma specjalizuje się w zestawianiu urządzeń wydobywczych wykorzystujących procesory graficzne, których moc wykorzystywana jest do utrzymania szeregu sieci kryptowalutowych, takich jak Ethereum, Monero i Dogecoin. Easy Crypto Hunter od skromnych początków doszedł do ponad 100 klientów, w tym klientów instytucjonalnych. Są to właściciele firm, deweloperzy nieruchomości, a nawet emeryci.

“Jesteśmy absolutnie zachwyceni widząc, że biznes zaczyna się rozwijać i mocno wierzę, że kryptowaluty staną się bardziej popularne, ponieważ takie firmy jak BMW, Microsoft i Expedia akceptują je jako formę płatności” – komentował dla lokalnej gazety Prolfic North właściciel Easy Crypto Hunter.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Koniunktura zaczyna się odwracać? Górnicy masowo wyprzedają koparki

Po silnej przecenie Bitcoina z poziomu 6 tys. USD do ok. 4 tys. USD, a zarazem całej branży kryptowalut, znacznie nasilił się poziom obaw o dalszą przyszłość tego młodego rynku. Pierwsze objawy paniki można zaobserwować wśród krypto-górników, którzy rozpoczęli masową sprzedaż sprzętu niezbędnego do wydobywania wirtualnych walut.

Sytuacja na rynku wpłynęła głównie na małe i średnie przedsiębiorstwa wydobywcze w chińskich regionach Xinjiang i Mongolii. Tam niektóre maszyny górnicze są sprzedawane na rynku używanego sprzętu za zaledwie… 5 procent ich wartości pierwotnej. Przykładowo maszyna górnicza kupiona za cenę 20 000 juanów (2885 USD) przed rokiem, została sprzedana za zaledwie 1000 juanów (144 USD).

W momencie gdy koszty wydobycia zaczęły przekraczać potencjalne zyski, a kopanie w domu stało się całkowicie nieopłacalne, zespół ZCoin twierdzi, że dzięki nowemu algorytmowi sytuacja może ponownie się odwrócić.

„Zespół Zcoin zaimplementował nowy algorytm, który utrudnia wydobycie FPGA, ASIC i botnetów. W założeniu ma to przyczynić się do ograniczenia wydobycia przez wielkie poole wydobywcze i firmy specjalizujące się w miningu na rzecz indywidualnych miłośników kryptografii. Jednym z głównych powodów takiego rozwiązania jest chęć zwiększenia decentralizacji wśród minerów tak, by żaden z nich nigdy nie był w stanie przeprowadzić ataku 51% oraz żadnych innych nikczemnych działań, które mogłyby zaszkodzić wydajności i bezpieczeństwu blockchainu” – informował portal Comparic.pl na początku grudnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here