Naga Markets

28-latek założył fundusz, aby zainwestować w Ethereum. 30 mln dol. zakładu na The MergeCały rynek, od graczy detalicznych do instytucjonalnych, czeka z niecierpliwością na aktualizację sieci Ethereum w połowie września, czyli tak zwany The Merge. Jeden z inwestorów założył nawet specjalny, warty kilkadziesiąt milionów dolarów, fundusz, który ma wykorzystać zmienność związaną z tym wydarzeniem.

  • Hal Press, założyciel kryptowalutowego funduszu hedgingowego North Rock Digital, mówi, że jego początkowa duża inwestycja na Ethereum jest pierwszą z kilku większych zakładów.
  • Jak dodaje, Ethereum jest “jedną z niewielu sieci, które faktycznie generują prawdziwe przychody”.
  • Aktualizacja Ethereum, The Merge, jest zaplanowana na połowę września i zmieni sposób działania sieci o 180 stopni
  • CryptoVerse Expo już 9 września 2022 r. Dołącz do największego wydarzenia kryptowalutowego i Web3 w Polsce!

Fundusz hedge stawia na Ethereum po The Merge

Jak twierdzą analitycy Citigroup, ether – kryptowaluta sieci Ethereum – stanie się zarówno deflacyjnym, jak i rentownym aktywem po aktualizacji. Według Messari, rynek kryptowalut wskazywał na ożywienie po pierwszej połowie roku dzięki oczekiwaniu na The Merge. Ethereum skoczyło o ponad 40% w ciągu tygodnia. Jednak od tego czasu moneta spadła przytłoczona ciężkimi warunkami makro i obawami inflacyjnymi, tymczasowo narażając inwestorów na ryzyka typowe dla aktywów mocno spekulacyjnych.Sporo inwestorów nadal postrzega jednak zbliżającą się aktualizację jako okazję do zarobienia pieniędzy. Hal Press jest jednym z pierwszy, którzy zidentyfikowali The Merge jako “wydarzenie istotne dla inwestycji” około 18 miesięcy temu, gdy był starszym analitykiem w Maverick Capital.

Teraz uruchamia warty 30 milionów dolarów kryptowalutowy fundusz hedgingowy North Rock Digital, w którym to właśnie Ethereum będzie pierwszym głównym zakładem. Press mówi, że chociaż otwarł fundusz “aby zainwestować prawie całkowicie w aktualizację ETH”, North Rock Digital szukać również “wysokorozwiniętych” zagrań po The Merge.

– Moja filozofia jako inwestora to zasadniczo: siedzieć na rękach, przeczekać wszystkie poglądy o niskim i średnim przekonaniu i czekać na poglądy o wysokim przekonaniu. Kiedy pojawią się rzeczy z wysokim zaufaniem, nadejdzie czas na monetyzację – tłumaczył Hal Press.

North Rock Digital ma “ostrożny pogląd” na kryptowaluty, ale jego praktycznie cała pozycja zgromadzona jest właśnie w Ethereum w oczekiwaniu na zyski po The Merge.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Dlaczego inwestorzy liczą na wzrosty Ethereum?

Połączenie, które przekształci Ethereum z modelu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS), zmniejszy zużycie energii przez sieć o ponad 99%. Zaplanowany na połowę września, jest to drugi etap na mapie drogowej ulepszeń Ethereum, nie zajmie się jednak jeszcze kwestią dotyczącą opłat za gaz i skalowalności.

Jednak aktualizacja dodatkowo zwiększy wartość Ethereum dla posiadaczy jego tokenów. Obecnie, według analityków, nie ma “żadnej korelacji” między własnością posiadacza a przychodami generowanymi przez sieć w ramach modelu PoW. Zmienia się to jednak na PoS, gdzie posiadacze mogą także otrzymywać część zysków z opłat.

– Powodem, dla którego uważam, że fuzja jest ważna z punktu inwestycji, jest fakt, że patrzę na całą przestrzeń kryptowalutową przez soczewkę przepływów. To co ostatecznie porusza ceną, to ruchy pieniędzy, a nie fundamenty – wyjaśniał Press.

– Nic nie porusza wartości bezpośrednio tylko przepływ funduszy, a zwłaszcza w kryptowalutach, gdzie fundamenty są bardziej nieprzejrzyste. Chodzi tylko o przepływ. To jest problem w branży kryptowalutowej jako całości. To jest to, co określam jako przemysł strukturalnego przepływu, co oznacza, że każdego dnia istnieje strukturalny sprzedawca – dodawał.

Minusy “inwestycji o wysokim potencjale”

Jak w przypadku każdej próby zagrań o wysokiej stopie zwrotu, zawsze istnieje ryzyko. Press mówi, że jest prawie pewien, że fuzja pójdzie “gładko”.

– Istnieje szansa, że fuzja nie zadziała pomyślnie. Mogłoby to masowo wpłynąć na zaufanie ludzi do Ethereum i byłoby to bardzo przeciwne do jego wartości – stwierdza Press.

Istnieje również ryzyko przepełnienia tj. zbyt wielu osób w handlu nawet w dniu scelanie. Mimo to, 28-latek mówi, że czuje się komfortowo ze wszystkimi ryzykami związanymi z transakcjami.

– Z perspektywy ryzyka technicznego przypisałbym 5% ryzyko, że coś pójdzie nie tak w dniu połączenia. W takim scenariuszu jest to prawdopodobnie spadek ceny o około 40%. Myślę, że istnieje 95% szans, że wszystko pójdzie gładko, a w tym scenariuszu Ethereum prawdopodobnie wzrasta o 10% tego dnia. Jeśli zważysz prawdopodobieństwo, jest to wciąż bardzo pozytywna wartość oczekiwana – podsumował twórca nowego funduszu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułVela Poland zakończyła emisję, kolejne kroki to rozwój oferty na Niderlandach i w Belgii
Następny artykułJuż dziś premiera pełnej wersji Train Life: A Railway Simulator
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here