Naga MarketsNial Fuller AuthorPoniższy post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera, który specjalizuje się w analizach price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “28 Motivational Quotes from Top Traders

Te artykuły również Cię zainteresują

Trading jest trochę jak jazda kolejką górską. Choć oczywiście jest zabawny i ekscytujący, bywają czasy, że czujesz się przerażony, zdenerwowany lub nawet bezsilny. Kiedy przychodzą te złe czasy, ważne jest by nie wpadać w panikę albo rezygnować. Jedną ze świetnych rzeczy jaką możesz zrobić w tych trudnych czasach jest czytanie motywacyjnych cytatów od traderów, którzy przeżyli już to co ty i znają drogę do sukcesu.

Cytaty znanych inwestorów

Oto 28 motywacyjnych cytatów, które pomogą ci się skoncentrować na drodze do sukcesu w tradingu…

 1. Pieniądze zarabia się przez siedzenie, nie przez handel” – Jesse Livermore
 2. “Przez całą moją karierę w finansach, byłem świadkiem jak wielu ludzi popadało w ruinę przez brak poszanowania ryzyka. Jeśli nie będziesz bacznie zwracał uwagi na ryzyko, ono się Tobą zajmie” – Larry Hite
 3. “Pozwolenie stratom rosnąć jest najpoważniejszym błędem popełnianym przez większość inwestorów” – William O’Neil
 4. “Michael Marcus (kolejny czołowy trader) nauczył mnie jednej rzeczy, która jest absolutnie przełomowa: Musisz być gotów na regularne popełnianie błędów; nie ma w tym nic złego. Michael nauczył mnie o tworzeniu własnego osądu, jesteś w błędzie, tworzysz kolejny, najlepszy osąd, znowu jesteś w błędzie, po raz kolejny dokonujesz najlepszej decyzji i wtedy podwajasz swoje pieniądze” – Bruce Kovner
 5. “Ta transakcja na ropie prawie mnie złamała. To właśnie w tym momencie powiedziałem sobie: ‘Panie Głupek, dlaczego stawiasz wszystko na jedną transakcję? Dlaczego nie uczynisz swojego życia dążeniem do szczęścia, zamiast dążenia do bólu?'” – Paul Tudor Jones.
 6. “Elemementami składowymi dobrego tradingu są: 1. cięcie strat, 2. cięcie strat i 3. cięcie strat. Jeśli będziesz przestrzegał tych trzech reguł, to możesz mieć szanse” – Ed Seykota.
 7. “Kiedy czuję się skrzywdzony przez rynek, natychmiast go opuszczam. Nie ma znaczenia na jakim etapie handlu jestem. Po prostu wychodzę, ponieważ wierzę, że gdy czujesz się zraniony przez rynek, twoje decyzje będą mniej obiektywne niż wtedy kiedy czujesz się dobrze… Jeśli usilnie trzymasz się rynku, kiedy jest już znacznie przeciwko tobie, prędzej czy później on cię przewiezie” – Randy McKay.
 8. “Szczerze mówiąc, nie widzę rynków; Widzę ryzyko, zysk i pieniądze” – Larry Hite.
 9. “Kiedy stałem się zwycięzcą powiedziałem ‘Rozgryzłem to, ale jeśli jestem w błędzie, szybko uciekam, ponieważ chcę zachować moje pieniądze na następną transakcję” – Marty Schwarz.
 10. “Zawsze definiuje moje ryzyko i nie muszę się o to martwić” – Tony Saliba
 11. “Kluczem do efektywnego tradingu jest dyscyplina emocjonalna. Jeśli inteligncja byłaby kluczem, byłoby naprawdę wielu ludzi zarabiających na tradingu… Wiem, że brzmi to jak frazes, ale jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie nie zarabiają na rynkach finansowych jest to, że nie potrafią szybko ucinać strat” – Victor Sperandeo.
 12. “Myślę, że psychologia inwestowania jest zdecydowanie najważniejszym elementem tradingu, zaraz za nią jest zarządzanie ryzykiem, a najmniej istotnym aspektem jest kwestia tego gdzie kupić i sprzedać” – Tom Basso.
 13. “Jeśli mam pozycję, która działa przeciwko mnie, uciekam z niej; jeśli idzie w moim kierunku – trzymam ją… Kontrolowanie ryzyka jest najważniejszą rzeczą w tradingu. Jeśli masz tracącą pozycję, sprawia ona, że czujesz się niekomfortowo. Rozwiązanie w tym przypadku jest bardzo proste: Uciekaj z niej, przecież zawsze można wrócić” – Paul Tudor Jones.
 14. “Nie ma nic nowego na Wall Street. Nie może być, ponieważ spekulacja jest stara jak świat. Cokolwiek dzieje się dziś na rynku, wydarzyło się już w przeszłości i wydarzy się ponownie. Nigdy o tym nie zapominam” – Jesse Livermore.
 15. “Naucz się brać straty. Najważniejszą rzeczą w zarabianiu pieniędzy jest niepozwolenie stratom wymknąć się spod kontroli” – Marty Schwartz.
 16. “Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie” – Jesse Livermore.
 17. “Celem skutecznego tradera jest dokonanie jak najlepszej transakcji. Pieniądze są na drugim miejscu” – Alexander Elder.
 18. “Przez lata nauczyłem się, że po okresie dobrych zysków z rynku, bardzo ważne jest, by wziąć w nagrodę kilka dni wolnego” – Marty Schwartz.
 19. “Redukuje wielkość mojej pozycji kiedy tracę… Moje techniki zarządzania pieniędzmi są niezwykle konserwatywne. Nigdy nie ryzykuje kwoty zbliżonej do wartości rachunku, nie mówiąc już o całkowitych funduszach” – Randy McKay.
 20. “W tym biznesie jeśli jesteś dobry, masz rację sześć razy na dziesięć. Nigdy nie będziesz mieć racji dziewięć razy na dziesięć” – Peter Lynch.
 21. “Cena, która większości wydaje się być już wysoka, zwykle rośnie jeszcze bardziej, a cena, która wydaje się już być bardzo niska, zwykle schodzi jeszcze niżej” – William O’Neil.
 22. “Potrzeba 20 lat żeby zbudować własną reputację, ale wystarczy 5 minut żeby ją zrujnować. Jeśli to zrozumiesz, zmienisz swoje zachowanie” – Warren Buffett.
 23. “W inwestowaniu to, co jest komfortowe, rzadko przynosi zyski” – Robert Arnott.
 24. “Zawsze myślę o utracie pieniędzy w opozycji do ich zarabiania. Nie skupiaj się na zarabianiu pieniędzy, skoncentruj się na ochronie tego, co już masz” – Paul Tudor Jones.
 25. “Jeśli utożsamiasz się ze stratami, nie możesz być traderem” – Bruce Kovner.
 26. “Nie skupiaj się na zarabianiu pieniędzy, skoncentruj się na ochronie tego co już masz” – Paul Tudor Jones.
 27. “Rynki są bez przerwy w stanie niepewności i zmienności, a pieniądze zarabia się poprzez zignorowanie rzeczy oczywistych i stawianie na nieoczekiwane” – George Soros.
 28. “Dla krokodyla istotne jest, by zrozumieć swoją ofiarę i wiedzieć gdzie jej szukać, a także zachować spokój i cierpliwość, gdy ta się zbliża. My traderzy, musimy znać naszą strategię i wiedzieć, gdzie szukać jej składowych, a następnie kontrolować samych siebie, by nie popaść w over-trading zanim pojawi się odpowiednia okazja” – Nial Fuller.

Więcej od Niala Fullera:

Ten post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera i opiera się na jego własnych strategiach tradingu price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – “28 Motivational Quotes from Top Traders


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here