Naga Markets

Aż 26 procent amerykańskich inwestorów posiada już bitcoina (BTC) – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez należący do Barry’ego Silberta największy fundusz kryptowalutowy Grayscale Investments. Sporym zainteresowaniem wśród tej grupy cieszy się także ethereum (ETH) i dogecoin (DOGE), których posiadanie zadeklarowało odpowiednio 46 proc. i 44 proc.

Amerykanie coraz chętniej inwestują w kryptowaluty 

Według raportu opublikowanego przez Grayscale Investments, ponad jedna czwarta ankietowanych amerykańskich inwestorów (26 proc.) stwierdziła, że posiada już bitcoina (BTC). Spośród tej grupy, 46 proc. posiada także ethereum (ETH), a 44 proc. dogecoina (DOGE).Ogóle wnioski z badania są takie, że nastąpił w ostatnim czasie niemal powszechny wzrost adopcji bitcoina i to we wszystkich grupach wiekowych, płci i poziomach wykształcenia. Jako kluczowe powody popularności BTC podano możliwość inwestowania bardzo niskich kwot, dostępność w każdej chwili i duży potencjał wzrostu sektora.

W badaniu wzięło udział 1 000 respondentów w wieku od 25 do 64 lat z dochodem w wysokości co najmniej 50 tysięcy dolarów w ramach gospodarstwa domowego i minimum 10 tys. USD zainwestowanych poza planami emerytalnymi i nieruchomościami.

77 proc. ankietowanych przyznało, że kupiło BTC w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a aż 91 proc. wskazało, iż inwestycja w kryptowanuty przyniosła im zysk.

Większość inwestorów przyznało, że inwestuje w kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji handlowych lub bezpośrednio poprzez giełdę kryptowalut. Bardzo niewielu inwestuje w bitcoina za pośrednictwem tradycyjnego brokera lub profesjonalistów z branży. W rzeczywistości liczba respondentów korzystających z doradcy finansowego w zakresie ekspozycji na kryptowaluty spadła z 30 proc. w 2020 r. do zaledwie 11 proc. w tym roku.

Równocześnie aż trzykrotnie wzrosła z kolei liczba inwestorów rozważających posiadanie bitcoina zamiast inwestycji w tradycyjne waluty fiducjarne jak euro czy dolar. Co więcej, ponad 50 proc. uczestników badania stwierdziło, że postrzega bitcoina jako długoterminową grę, która może pasować do ich ogólnej strategii inwestycyjnej.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr kurs akcji | kurs akcji xtb | cena akcji neuca | bitcoin przewidywania | kurs akcji pge | orlen akcje opinie | notowania biomed lublin | benefit kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułNotowania złota pozostają zmienne. Rynek czeka na decyję FED
Następny artykułDogecoin i ether w TOP10 szukanych wiadomości w Google w 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here