windsor

Sezon wyników spółek z warszawskiego parkietu trwa w najlepsze. W dniu dzisiejszym swój raport opublikował Ciech chwaląc się bardzo dobrymi wynikami. To co nie udało się niedawno Grupie Azoty Tarnów (również branża chemiczna)  wyszło bardzo dobrze podmiotowi należącemu do KI Chemistry. Ciech odnotował 161,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2016 r. wobec 86,25 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 193,96 mln zł wobec 123,65 mln zł zysku rok wcześniej, a EBITDA wyniosła z kolei 227,8 mln zł wobec 187,8 mln zł rok wcześniej.

Tak dobre informacje spowodowały wybicie bardzo ważnego oporu, zlokalizowanego w miejscu konfluencji równości AB=CD w potencjalnej korekcie prostej oraz Squaberowej strefy podażowej. Kolejnym celem dla ceny są więc okolice 75 zł a następnie maksima znajdujące się w rejonach 87 zł. Oczywiście tak sporej zwyżki zapewne nie zobaczmy już w tym roku ale biorąc pod uwagę pozytywne nastroje w okół Ciechu bardzo możliwe, że scenariusz ten zostanie zrealizowany już w 2017 roku.

Ciech

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoznaj analizę techniczną – odbierz darmowy ebook Comparic.pl
Następny artykułRBS celuje w shorty na GBP/USD
Squaber to aplikacja, która dostarcza alerty i polecenia giełdowe w prostej i przystępnej formie każdemu inwestorowi giełdowemu. Ponadto dzięki Squaberowi otrzymujesz sporą, darmową bazę wiedzy i codzienne komentarze rynkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here