Naga MarketsSiedziba francuskiego L’Autorité des marchés financiers

Francuska komisja nadzoru rynków finansowych, Autorité des marchés financiers (AMF) zniesie zakaz udostępniania swych usług dla brokera opcji binarnych 24Option. Dobrą wiadomość z tym, że ze strony CySec otrzymał także broker Xtrade Europe Ltd., na rzecz którego cofnięto zawieszenie licencji.

24Option wraca na francuski rynek

Blisko 10 miesięcy temu AMF zakazał działania w tym kraju brokerowi 24Option, który na francuskiej stronie internetowej prowadzonej przez siebie działalności miał teksty promocyjne uznane za wprowadzające w błąd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź też temat: Francja zaczyna egzekwować blokadę marketingu FX i opcji binarnych

Wspomniany broker współpracował jednak z francuskim regulatorem i dostosował swoją stronę do obowiązujących w kraju przepisów, a także do regulacji MiFID. Tym samym z dniem 3-go lipca będzie mógł ponownie świadczyć swe usługi francuskim klientom.

Treść oświadczenia AMF dostępna jest pod linkiem >>

CySec cofa częściowe zawieszenie licencji Xtrade Europe Ltd.

Jak informowaliśmy pod koniec maja br. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySec) częściowo zawiesiła licencję Cypryjskiej Spółki Inwestycyjnej Xtrade Europe Ltd. w związku z naruszenie kilku artykułów ustawy oraz oraz dyrektywy. Chodziło wtedy głównie o nieuczciwe i mogące wprowadzać w błąd materiały marketingowe. Obawiano się, że naruszenia mogą stanowić zagrożenie dla interesów klientów firmy i ogólnie sprawnego funkcjonowania rynku kapitałowego.

Częściowe zawieszenie licencji sprawiło, że firma nie mogła pozyskiwać nowych klientów, a także wykonywać ich zleceń. Nie dotyczyło to natomiast klientów obecnych.

Decyzją CySec z 19-go czerwca częściowe zawieszenie licencji zostało cofnięte o czym poinformowało w dzisiejszym oświadczeniu. Xtrade Europe Ltd. może teraz ponownie pozyskiwać i obsługiwać nowych klientów.

Oświadczenie CySec znajdziesz pod linkiem >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here