Naga Markets1 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Jest to też dzień, w którym utworzono Europejski Bank Centralny (EBC). Dokładnie dziś mija 23. rocznica tego wydarzenia. Na przestrzeni lat EBC stał się jedną z najważniejszych instytucji na globalnej scenie gospodarczo-finansowej, która odpowiada za prowadzenie polityki pieniężnej strefy euro – największej po USA gospodarki na świecie.

EBC obchodzi 23 urodziny

Europejski Bank Centralny został założony dokładnie 23 lata temu, 1 czerwca 1998 roku. Jest on bankiem centralnym strefy euro, co oznacza, że odpowiada za prowadzenie polityki pieniężnej 19 państw członkowskich Unii Europejskiej, które wprowadziły euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC jako bank centralny strefy euro i emitent waluty euro jest jedną z najważniejszych instytucji na globalnej scenie gospodarczo-finansowej: strefa euro to druga co do wielkości gospodarka świata, a euro – druga pod względem powszechności stosowania waluta międzynarodowa.

EBC zajmuje także centralne miejsce w europejskim systemie nadzoru bankowego, co czyni go jednym z największych na świecie organów nadzoru.

Co sześć tygodni Rada Prezesów EBC ocenia sytuację gospodarczą i monetarną oraz podejmuje decyzje w sprawie polityki pieniężnej. Od 1 listopada 2019 roku przewodzi jej Christine Lagarde, która zastąpiła Mario Draghie’igo.

Prezesi EBC | Źródło: Wikipedia

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut | pkp cargo kurs | gpw kurs | kghm akcje | xm broker | wartość pln | kurs liry tureckiej | akcje famur |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) forsuje wsparcie przy poziomie 4,4750
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) wygranym poniedziałkowej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here