Naga MarketsPodobno na rachunku demonstracyjnym nie można stracić prawdziwych pieniędzy… o fałszu tego stwierdzenia przekonało się przedsiębiorcze małżeństwo które wykorzystując wirtualne depozyty przekonywało inwestorów do powierzenia im w zarządzanie realnych środków.


Alcibiades oraz Jennifer Wee Cifuentes, oboje pochodzący z New Jersey za pomocą własnej firmy Cifuentes Fund Management stworzyli piramidę finansową. Za swoje działanie małżeństwo zostało ukarane grzywną w wysokości 2,2 mln USD.

Alcybiadesa sposób na forex…

Pomysł na przekręt był prosty. Małżeństwo stworzyło pool tradingowy, namawiając kolejnych traderów do przyłączenia się do wspólnych inwestycji. Ten schemat znany jest w środowisku inwestorów i w uczciwych warunkach jest w stanie generować zadowalające zyski dla wszystkich członków poolu.

Sęk w tym, że tak naprawdę żadnego poolu nie było. Cifuentes przekonywali kolejnych inwestorów swoimi wynikami, które okazały się być zmanipulowane. Korzystając z rachunku demonstracyjnego zawierali zyskowne pozycje, którymi następnie chwalili się przed potencjalnymi klientami. W toku śledztwa wyszło na jaw, że małżeństwo nawet na rachunku demo miało debet w wysokości ponad pięciu milionów dolarów.

Sąd nie miał wątpliwości, że oskarżeni przez CFTC traderzy wykorzystywali wpłaty swoich klientów do własnych celów lub przekazywali ich część osobom, które weszły w schemat nieco wcześniej.

Zarówno pan jak i pani Cifuentes wyrokiem sądu zmuszeni zostali do zapłaty po $457,120 odszkodowania na rzecz uczestników poolu, a także skazani zostali na karę grzywny w wysokości $1,77 mln oraz zwrot kosztów sądowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here