Naga Markets
nft-ghonzali-everyday
Ghonzali Everyday. Źródło: Twitter/@Ghozali_Ghozalu

W formie NFT można zapisać najróżniejsze rzeczy tj. cyfrowe obrazy, czy niezapomniane chwile z życia. Jeden z 22-letnich Indonezyjczyków inspirując się dziełem znanego artysty Beeple, postanowił umieścić na blockchainie selfie robione codziennie przez 5 lat. Choć sam autor ustalił cenę minimalną każdego takiego NFT na 3 dol., użytkownicy platformy OpenSea byli skłonni zapłacić za nie znacznie więcej. W ostatnich dniach jego kolekcja osiągnęła łączny wolumen obrotu w wysokości 317 etherów (ETH), przy obecnym kursie dugiej co do wielkości kryptowaluty to ponad mln dol.!

Indonezyjski mężczyzna zarabia na swoich zdjęciach w postaci NFT

Pewien student informatyki pochodzący z Indonezji robił sobie selfie codziennie przez 5 ostatnich lat. W grudniu 2021 r. postanowił zapisać je w formie tokenów niewymienialnych i wystawić na sprzedaż na platformie OpenSea.Sultan Gustaf Al Ghozali ustawił minimalną cenę w wysokości 3 dol. za każde takie zdjęcie umieszczone na stałe na blockchainie. Ku jego zaskoczeniu wzbudziły one zainteresowanie wśród użytkowników na tyle, iż w ostatnich dniach całkowity obrót tą kolekcją wyniósł ponad mln dol. w etherze. 

Jak się okazuje, w szczytowym momencie niektóre z NFT sprzedawały się nawet za 0,9 ETH. Zyskały one większą popularność m.in. dzięki promocji przez jednego ze znanych kolekcjonerów na Twitterze.

XTB

22-latek, aby uczynić swoje tokeny bardziej unikalnymi, dodał do nich również spersonalizowane informacje, co wpłynęło na zwiększenie ich rzadkości. Łącznie udało mu się sprzedać blisko tysiąca selfie. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inspiracja dziełem Beeple

Pomysł sprzedaży zdjęć robionych przez okres 5 lat jest bardzo zbliżony do twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych cyfrowych artystów. Mowa tu o Mike’u Winkelmanie  – pseudonim Beeple, który na początku 2021 r. wystawił na licytację obraz w formie NFT złożony z dzieł sztuki tworzonych codziennie przez 5 tys. dni. Dzieło to nosi nazwę  „The First 5 000 Days”. Jego końcowa cena wyniosła wówczas ponad 69 mln dol.!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNadciąga zimowa hossa bitcoina? Rekordowy poziom wypłat BTC z giełd
Następny artykułStrategia PSV: Średnia broni podejścia, wsparcie trzyma przed cofnięciem
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here