Naga MarketsKursy walut. Ile będzie kosztował dolar, euro, funt i frank w kwietniu?– Premię za ryzyko dla inwestycji w PLN dokłada niepewność o uchwalę Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych. Niewykluczony jest skrajnie negatywny scenariusz dla złotego – piszą analitycy TMS Brokers w nowym raporcie. W „Trendach walutowych miesiąca” przeczytasz też m.in. o tym, na czym polega obecnie wyjątkowość dolara?

Kursy walut: TMS w najnowszym raporcie prognozuje zmiany na rynku Forex

Co przewiduje czarny scenariusz? – Oznaczałoby to konieczność kupna waluty obcej na rynku walutowym i sprzedaż złotego. Wprawdzie oczekujemy, że w takim wypadku do pomocy włączy się Narodowy Bank Polski (np. poprzez udostępnienie CHF z rezerw banku centralnego), ale brak deklaracji ex ante podtrzymuje niepewność, że wyrok SN we wstępnej reakcji przyniesie podwyższoną zmienność na złotym, zanim uzyskamy odpowiedź NBP – oceniają analitycy TMS w raporcie i dodają „jeszcze za wcześnie, aby ogłosić kres procesu korekty na ryzykownych aktywach. Wpierw potrzeba osłabienia obaw o trzecią falę COVID”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla EUR w kontekście III fali pandemii, dla funta w kontekście szczepionkowej tarczy, dla jena w kontekście gry pod dyktando rosnących rentowności, a także dla USD w kontekście trendów reflacyjnych.

POBIERZ RAPORT BEZPŁATNIE!

Od początku roku rynki finansowe dyskontowały sporo pozytywnych informacji związanych z perspektywami przyspieszenia globalnego ożywienia z pomocą postępującego procesu szczepień. Rosnące obawy o trzecią falę zachorowań zahamowały ten trend i doprowadziły do redukcji pozycji ryzykownych na wielu rynkach. Złotego dosięgnęła ta fala, a dodatkowo negatywnie oddziałuje gołębia postawa NBP oraz niepewność wokół wyroku Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych – ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS i autor raportu.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 projekcji par walutowych na tle oczekiwań rynku.

– Entuzjazm związany z otwieraniem gospodarek został poddany próbie, przynosząc przystopowanie rajdu ryzykownych aktywów, a czego głównym beneficjentem stał się USD. Obserwowany od tygodni wzrost rentowności obligacji skarbowych USA dał dolarowi dodatkową przewagę nad innymi „bezpiecznymi przystaniami”, tj. CHF i JPY. W krótkim terminie taktyczna przewaga USD może się utrzymywać z pomocą wyjątkowej postawy USA – ocenia Białas.

Ze specjalnego raportu dowiesz się nie tylko jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers, ale przeczytasz też „nastawienie w pigułce” do poszczególnych walut. Pobierz raport walutowy i dowiedz się więcej!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here