Naga Marketsstudent siedzi i mysliDynamiczne wzrosty cen popularnych kryptowalut z 2017 roku sprawiły, że rynkiem tym zainteresowali się nie tylko traderzy, spekulanci i mali inwestorzy, lecz również złodzieje i przestępcy, którzy doskonale zdając sobie sprawę z roztropności większości osób, wyczuli w tym szansę na łatwy zarobek. Na ich nieszczęście, sami również nie zadbali o swoje “bezpieczeństwo”.


Rynek kryptowalut różni się od tradycyjnego sektora bankowego przede wszystkim kwestiami związanymi z bezpieczeństwem. Posiadając waluty wirtualne sami jesteśmy bowiem odpowiedzialni za ich przechowywanie. Nie możemy pozwolić sobie na luksus utraty/zgubienia hasła do konta. Nie istnieje także żadna instytucja na wzór Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, która mógłby zwrócić nam nasze środki w przypadku ich kradzieży czy upadku giełdy. Okazuje się więc, że w przypadku kryptowalut to my sami musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych środków.

Przekonały się o tym w dość brutalny sposób osoby będące ofiarami 20-letniego wówczas studenta z Bostonu. W wyniku jego działań ponad 40 osób będących uczestnikami konferencji blockchain Consensus utraciło swoje numery telefonów, dzięki którym wykradł on środki o wartości 5 milionów dolarów.

Młodzieniec nie cieszył się jednak zbyt długo ze swojego łupu. Już 12 lipca 2018 roku został on bowiem aresztowany. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule. W poniedziałek biuro Prokuratora Okręgowego w Santa Clara poinformowało, że 21-letni już Joel Ortiz został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

– To nie jest Robin Hood. To oszust, którzy używa komputera zamiast broni. On nie tylko ukradł jakąś eteryczną, eksperymentalną walutę. Ukradł fundusze na studia, kredyty hipoteczne, życie finansowe ludzi – skomentował sędzia.

Wyrok skazujący nie zwróci jednak poszkodowanym ich oszczędności. Sporą część skradzionych środków 20-latek roztrwonił już bowiem w klubach w Los Angeles, na wynajem helikoptera na festiwal muzyczny i drogie, markowe ubrania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania ropy, czyli: mieć ciastko i zjeść ciastko
Następny artykułEuro, funt i dolar budzą się po świętach. Kursy walut Forex we wtorek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here