Naga MarketsPliki dolarów amerykańskichZnamy już wyniki wyborów śród-okresowych, w rezultacie których Demokraci zapewnili sobie 218 miejsc w Izbie Reprezentantów, Republikanie natomiast 193. Taki przebieg wydarzeń może z kolei doprowadzić do zakończenia byczego rajdu dolara amerykańskiego.

Zwycięstwo Demokratów w walce o Izbę Reprezentantów wieściły wcześniejsze sondaże, a dziś zostało ono potwierdzone. Według analityków z Morgan Stanley oraz Credit Agricole, rząd Donalda Trumpa, a szczególnie jego wysiłki w kwestii rozszerzenia cięć podatkowych oraz zwiększenia wydatków na infrastrukturę mogą być blokowane przez resztę kadencji. Poniżej możesz zapoznać się z prognozami największych instytucji finansowych dla dolara.

Morgan Stanley

Wynik wyborów wspiera długoterminową, niedźwiedzią perspektywę dla dolara prezentowaną przez strategów Morgan Stanley. Oczekują oni rajdu na EURUSD oraz osłabienia USDJPY.

Zyskiwać mogą obligacje skarbowe ponieważ rynek “prawdopodobnie pośpieszył się” w wycenie większego prawdopodobieństwa zwycięstwa Republikanów i wprowadzenia większych obniżek podatków. Jednakże pojawia się możliwość niefinansowanego planu wydatków na infrastrukturę, a w ciągu najbliższych tygodni “decydujące znaczenie dla sformułowania bardziej merytorycznego stanowiska w tej sprawie i tego, czy wpłynie ono na rynki obligacji skarbowe”.

Credit Agricole

Z raportu analityków Credit Agricole, w tym szefa strategii dla walut G-10 Valentina Marinova, iż zwycięstwo demokratów w Izbie “powinno osłabić perspektywę znaczącego, nowego bodźca fiskalnego, podczas gdy protekcjonistyczne stanowisko administracji Trumpa powinno pozostać w dużej mierze niezmienione”.

“Mając na uwadze powyższe, wcześniejsze przyspieszenie wzrostu Stanów Zjednoczonych z wcześniejszych działań fiskalnych powinno zniknąć, wzmacniając w czasie naszą perspektywę dla słabszego dolara”

Citigroup

Todd Elmer, starszy strateg walut G-10 piszę, iż powyborcza wyprzedaż USD była prawdopodobnie “była bardziej nieśmiała niż przewidywało wielu inwestorów”. Dalsze osłabienie dolara w związku z wyborami może być krótkotrwałe z uwagi na na to, że inwestorzy mogą nie mieć ochoty na gonienie za tym ruchem.

Według Citigroup, wyprzedaż stanowi okazję do ponownego zajęcia pozycji długich. Analitycy widzą jedynie ograniczony zakres sprzedaży USD, co sprzyja kupowaniu po spadkach. Widać zatem, że nie wszyscy opowiadają się za osłabieniem dolara.

Danske

Arne Lohmann Rasmussen, strateg z Danske nadal oczekuje ruchu amerykańskich 10-latek w kierunku 3,5%, w perspektywie od 3 do 6 miesięcy. Odruchowa reakcja na wynik wyborów może być skromnym wsparciem amerykańskich obligacji skarbowych i nieco niższych rentowności, ponieważ ryzyko większego deficytu budżetowego i późniejszej bardziej restrykcyjnej polityki pieniężnej powinno nieco osłabnąć.

Zobacz też: Pre-Market: sprzedaż detaliczna w strefie euro bez zmian, Włoski budżet oraz “sukces” prezydenta USA

Oczekiwane wsparcie, według Rasmussena będzie krótkotrwałe. Dolar w relacji do euro jeszcze przed końcem roku może zejść pod poziom 1.13.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here