Naga Marketswystawa bitpayBitPay to największy dostawca usług płatniczych na rynku kryptowalut. Okazuje się, że mimo bessy rejestrowanej na giełdach, tego typu firmy prężnie się rozwijają.


Przez system płatniczy BitPay przeszło w 2018 r. w sumie ponad 1 miliard dolarów transakcji. Tym samym był to rekordowy okres w historii przedsiębiorstwa. Firma zyskała też nowych klientów np. Dish Networks, HackerOne i stan Ohio. Pod kątem B2B biznes urósł o 255 procent w porównaniu z 2017 rokiem.

Bessa nam nie straszna!

Stephen Pair nie kryje przed mediami zadowolenia. Gdyby zresztą to robił, byłoby to sztuczne. Okazuje się, że – w porównaniu do firm rynku ICO czy giełd kryptowalut – jego kura znosi złote jajka nawet w okresie bessy. Sam podkreśla jednak, że to nie zasługa stricte jego, ale… bitcoina, który jest “tańszy i szybszy niż przelew bankowy w większości części świata”.

BitPay prężnie się rozwija. Dziś na platformie można już korzystać nie tylko z przelewów opartych na BTC, ale też na Bitcoin Cash czy stablecoinach takich jak: USD Coin (USDC), Dolar Gemini (GUSD) czy Paxos (PAX).

Dane BitPay pokazują, że kryptowaluty zyskują na adopcji. Zresztą sam Pair mówił niedawno, że w okresie od 3 do 5 lat czeka nas masowa akceptacja cyfrowych walut:

“Wcześniej mówiłem[, że potrzeba na to] 10 lat, ale teraz myślę, że to bardziej kwestia 3-5 lat, kiedy będziesz mógł pójść do restauracji czy sklepu detalicznego i wszyscy będą oczekiwać, że ten sklep będzie zaakceptować zapłatę w systemie blockchain.”

Jednocześnie ma dość gorzką opinię o rynku:

“Bardzo ważnym składnikiem ceny [Bitcoina] jest z pewnością spekulacja. Inwestorzy spekulują na temat przyszłego wykorzystania i adopcji tej technologii. Jestem pewien, że niewielkim składnikiem ceny jest faktyczna użyteczność.”

Sonny Singh COO firmy uważa chyba podobnie, bo twierdzi, że kurs BTC będzie rósł i już w obecnym roku osiągnie poziom od 15 000 do 20 000 USD. Spodziewa się, że kolejne, dynamiczne wzrosty pojawią się w przyszłym roku, kiedy główni potentaci sektora finansowego, tacy jak Fidelity i Intercontinental Exchange (ICE), zaczną wprowadzać na rynek swoje kryptograficzne produkty inwestycyjne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here