Naga MarketsW zeszłym roku japońska policja wykryła 149 przypadków nielegalnych kradzieży kryptowalut. W wielu przypadkach hakerzy uzyskiwali dostęp do “portfela” użytkownika, w którym przechowywane są klucze publiczne i prywatne wykorzystywane do rozliczania i wydawania wirtualnych walut. Kradzieże często dotyczyły kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum i ripple.


Jak podała policja, w okresie od stycznia do marca ubiegłego roku nie zgłoszono żadnych przypadków kradzieży, w kwietniu było ich siedem, a w czerwcu aż 41. W kolejnych pięciu miesiącach liczba ta utrzymała się poniżej 20, po czym wzrosła do 25 w grudniu. W wyniku tych przestępst skradziono kryptowaluty o łącznej wartości ¥662 mln.

Niestety Policji nie udało się zidentyfikować podejrzanych w żadnym z przypadków. Jak się okazało, posiadacze skradzionych kryptowalut również nie utrudnili zadania hakerom. Zdecydowana większość bo aż 80% poszkodowanych wykorzystywała jedynie niewielkie środki bezpieczeństwa co prawdopodobnie tylko ułatwiło hakerom zadanie.

Wiele giełd kryptowalutowych zaleca klientom stosowanie systemów uwierzytelniania wieloetapowego do potwierdzania tożsamości. Jak się okazuje, nie wszyscy traktują te ostrzeżenia poważnie.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIDM: Polskie domy maklerskie dołączają do dobrych praktyk na rynku Forex
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 22 marzec
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here