Naga MarketsSłabe wyniki handlowe i niska aktywność klientów odbiły się negatywnie na przychodach banków inwestycyjnych z Wall Street
Słabe wyniki handlowe i niska aktywność klientów odbiły się negatywnie na przychodach banków inwestycyjnych z Wall Street

Słabe wyniki handlowe oraz niska aktywność kliencka w drugiej połowie 2015 roku spowodowały ogólny spadek przychodów banków działających na Wall Street. Dane pochodzą od przedsiębiorstwa analitycznego Coalition, które opublikowało swój coroczny indeks wydajności instytucji inwestycyjnych.


W celu stworzenia indeksu śledzone są wyniki głównych dywizji banków takich jak Bank of America Merrill Lynch, Barclays, BNP Paribas, Citi, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, JPMorgan, Morgan Stanley, Societe Generale oraz UBS.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chcesz dowiedzieć się jakie zmiany 2016 przyniesie na amerykańskiej giełdzie? Weź udział w FxCuffs!

Najgorzej zaprezentowały się przychody z handlu obligacjami (-30%) oraz wyniki zatrudnienia (pracę straciło około 800 osób). Co gorsza, 2016 na Wall Street może wyglądać jeszcze gorzej. Analitycy przewidują spadek przychodów o 19% w stosunku do roku minionego. Silnie osunięcia na S&P500 obserwowane od stycznia z pewnością nie poprawią sytuacji:

pobrane (7)

Poniższe zestawienie prezentuje pełne przychody za 2015 rok, które zmalały o 3% w stosunku do 2014 roku. Najsilniejsze spadki widoczne były w przypadku przychodów z dochodów stałych, walut oraz towarów:

coalition index

Łączny wynik plasował się na poziomie 160,2 mld USD (2015) w stosunku do 164.6 mld USD w 2014 oraz 187,9mld USD w roku 2010. Zdaniem Coalition winowajcą są słabe wyniki handlowe oraz niska aktywność klientów w drugiej połowie roku.

invest

W przypadku podziału przychodów w podziale na konkretne produkty, również notowano silne spadki – najbardziej ucierpiała branża kredytowa:

coalition kredyty

W zakresie bankowości inwestycyjnej 2015 rok przyniósł spadki przychodowe w zakresie 5%. Rynek giełdowy tracił 16%, natomiast rynek zadłużenia 12%. Dobry rok notowały natomiast fuzje oraz przejęcia.

fuzje przejecia coalition

Zapraszamy do lutowego podsumowania wyników Wall Street na łamach portalu Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here