Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

Te artykuły również Cię zainteresują
GBP/USD

W zeszłym tygodniu uwagę zwracaliśmy na strefę popytu okolic 1.41172-1.4078, która powinna wywołać wzrostowe odbicie. Tak też się stało i od minionej niedzieli notowania Kabla rozrysowały formację inside + pin bar fakey breakout combo, o której wspominaliśmy w tej analizie. Formacja, o której mowa to po prostu połączenie inside baru ze świecą pin bar, fałszywie wybijającą zakres świecy matki. Taki układ pojawił się pod linią trendu spadkowego oraz horyzontalnym oporem 1.4435.

GBPUSD D1
GBPUSD D1

Co prawda piątkowa świeca jak na razie próbowała negować formację, to zakończyło się to ostatecznie tylko jej fałszywym wybiciem co dalej pozwala rozpatrywać spadki. Ich początkowym celem będzie wspomniana wcześniej strefa wsparcia pokrywająca się obecnie z linią trendu rysowaną po dołkach lutowo-kwietniowych. Obraz spadkowy zostanie zanegowany gdy cena wybije i zamknie się powyżej 1.4435.

EUR/USD D1

EURUSD D1
EURUSD D1

Zeszłotygodniowe wsparcie w postaci 61.8% zniesienia Fibo okazało się skuteczne, cena nie zaszła jednak zbyt wysoko. Po drodze napotkała na lokalny opór 1.1376-1.134 wyznaczany po szczytach z lutego oraz marca bieżącego roku. Potężna świeca pin bar z czwartku, o której pisaliśmy w tej analizie. Kierunek jak na razie się zgadza – piątkowa sesja pokonała 61.8% zniesienia Fibo, które wcześniej zapewniało wsparcie i wyraźnie zmierza w kierunku LT. Gdyby cena w przyszłym tygodniu zamknęła się poniżej kolejne wsparcie to strefa 1.1126-1.1058.

USD/JPY D1

Notowania dla do japońskiego jena bez większego problemu wybijają istotną strefę wsparcia powracając nad poziom 110.00 oraz 111.00. W razie skuteczne re-testu od góry w przyszłym tygodniu, możemy spodziewać się dalszej aprecjacji.

USDJPY D1
USDJPY D1

Część analityków Comparic.pl dopatruje się tutaj również formacji podwójnego dna o zasięgu prawie 350 pipsów. Pokonanie jej linii szyi (111.00) oznaczałoby, że odmierzany zasięg wypada na wysokości 114.32, czyli kawałek poniżej marcowych szczytów 114.57. Możliwość rozegrania takiego scenariusza wydaje się więc prawdopodobna. Po drodze problematyczny może być jedynie poziom 38.2% Fibo.

USD/CHF

USDCHF D1
USDCHF D1

Opory na notowaniach USD/CHF nie zadziałały i poziom 0.96940 oraz linia trendu prowadzona od maja zeszłego roku zostały pokonane i od razu przetestowane na wykresie dziennym (świeca zaznaczona na pomarańczowo).  Zanim jednak ruszymy dalej byki muszą pokonać górne ograniczenie szerokiej strefy blokującej wzrosty, które pokrywa się z dołkami z grudnia 2015. Cena na tej wysokości (0.9783) reagowała również w lutym oraz w marcu. Jak na razie obserwujemy sytuację, czekając albo na ewentualne zamknięcie nad poziomem albo powrót pod zeszłotygodniowe opory (obecnie wsparcia).

Na kolejnej stronie analiza dziennych notowań AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Szykuje się fajna zwała. SL wyznaczyłem na poziomie 111.865 – wszedłem na 111.837
    Zasięg optymistyczny TP 110.700
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here