Naga Markets200 dniowa średnia istotna dla kursu złota - twierdzą eksperci OCBC Banku i DBS Banku Od początku kwietnia kurs złota dynamicznie pnie się do góry. Całość tego ruchy porównywalna jest już ze wzrostami z grudnia, które zakończyły się na początku stycznia bieżącego roku. Obecna zwyżka trwa już dłużej i nadal nie widać poważnej reakcji podażowej. Analitycy banków inwestycyjnych są zgodni – to szokująco słabe dane z amerykańskiego rynku pracy, odpowiadają za tak duży wzrost kursu złota.

Nadal pozytywne nastawienie do złota

Przyglądając się rozwojowi wypadków, w najnowszej analizie ekonomiści OCBC Banku, zwracają uwagę aby pilnie obserwować notowania w rejonie 200 dniowej średniej ruchomej przy 1850 USD za uncję. Słabe dane z rynku pracy oznaczają, że gospodarka nadal wymaga stymulacji, a to spotęguje efekt inflacyjny. Dla złota jest to korzystne, gdyż kruszec uznawany jest za tradycyjną ochronę przed inflacją.

Te artykuły również Cię zainteresują
O tym, że złoto jest najwyżej od pół roku, zwraca uwagę także wydany kilka dni temu raport DBS Banku. Analitycy banku są zdania, że kluczowe będzie teraz wybicie 200 dniowej średniej. Bez tego dalsze wzrosty są niemożliwe. Bank pozostaje pozytywnie nastawiony do złota, jednak uważa, że przed dalszym wzrostem dojdzie do korekty. Zdaniem analityków, warto zainteresować się kursem złota przy wsparciu okolic 1798 USD czyli na poprzednim wierzchołku. Pierwszym popytowym celem nadal pozostają okolice 1874 USD czyli styczniowe szczyty.

gold

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena euro | funt szterling | dolar | notowania dom development | akcje pzu | mrc akcje |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here