Naga Markets20% na WIG-Banki w 3 tygodnie. Analiza poszczególnych branż na GPWRynek akcji w Polsce wystrzelił! Nic mu nie straszne, wiele spółek drożeje po kilka procent. Zagranica zdaje się kupować nasze akcje mimo zawirowań za granicą. Sektor bankowy był omawiany 3 tygodnie temu i od tamtej pory indeks wzrósł o 20% większość ruchu robiąc w ciągu ostatnich 3 dni. Jak wyglądają pozostałe sektory oraz poszczególne ciekawe spółki z tych branż? Polski złoty mocno zyskuje sugerując, że pojawił się popyt zagraniczny. Bieżącą sytuacje na GPW dla Comparic24.TV omówił znany w branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel portalu Squaber.om. Więcej szczegółów w nagraniu!

  • Małe spółki na GPW drożeją szybciej niż duże
  • sWIG80 charakteryzuje się największym odbiciem
  • USD/PLN może wrócić do wzrostów

Popyt na złotego powinien utrzymać wzrosty na GPW

Po wybiciu z wąskiego zakresu konsolidacji, indeks WIG-Banki wystrzelił w górę docierając do ważnych poziomów oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
To nie jest dobry moment na zakup, ponieważ jesteśmy na oporach. Warto zauważyć, iż poziom  4654 musi zostać wybity, aby impuls wzrostowy był kontynuowany – oznajmił prowadzący.

Przełożenie indeksu WIG-Banki ma pozytywny wpływ na WIG-Energia, WIG-Odzież oraz WIG-Surowce. WIG20 również podrożał w mijającym tygodniu, co rodzi ryzyko powrotu do spadków wraz z dotarciem pod kluczowe opory.

Jeżeli rynek dalej by wybijał powyżej 1766 powinniśmy atakować rejon około 184. Tymczasem mWIG40 ma jeszcze trochę miejsca do wzrostów. sWIG80 charakteryzuje się największym odbiciem po równie sporym spadku. W średniej perspektywie sentyment pozostaje pro-wzrostowy – dodał.

Polski złoty zyskiwał w ostatnich dniach i mimo zawirowań na świecie pozostawał względnie stabilny, co w ocenie eksperta sugeruje, iż zagraniczny kapitał nie ucieka z Polski.

USD/PLN dobił do okolic 4,00 zł i stad może wystąpić powrót do wzrostów. Jednak na interwale H4 sentyment jest spadkowy i dopóki trwa popyt na złotego powinien się utrzymać, co z kolei oznacza dalsze wzrosty na GPW – wskazał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here