Naga MarketsSEC po raz kolejny nagradza za współpracę.
SEC po raz kolejny nagradza za współpracę.

Amerykańska Securities and Exchange Commission (SEC) poinformowała wczoraj o kolejnej wielomilionowej nagrodzie udzielonej w ramach prowadzonego przez regulatora programu Whistleblower. SEC po raz kolejny przekonuje, że współpraca z organami prawa naprawdę się opłaca…


To trzecia z kolei najwyższa wypłata dla osoby, która poinformowała nas o przypadku niedotrzymania obowiązujących przepisów – informuje SEC. Aż 20 milionów otrzyma osoba, która zawiadomiła regulatora o zagrożeniu dla środków inwestorów.

Informator udzielił nam rzetelnej wskazówki, która doprowadziła nas do niemal całkowitego odzyskania środków poszkodowanych. Tak duże nagrody mają na celu zachęcenie innych osób do zgłaszania przypadków potencjalnego łamania prawa informuje SEC.

Komisja nie udziela dokładniejszych informacji ani na temat przebiegu wydarzeń ani tym bardziej osoby informatora. Od momentu rozpoczęcia programu w 2012 roku SEC rozdał nagrody o łącznej wartości 130 milionów USD. Zwykle nagrody sięgają od 10 do 30% całości środków odzyskanych przez SEC przekraczających kwotę 1 miliona USD.

Jednocześnie obecna dyrektor SEC poinformowała o swoim planowanym odejściu wraz z kończącą się prezydenturą Baracka Obamy. To właśnie pod zarządem Mary Jo White program Whistleblower doprowadził do odkrycia najpoważniejszych naruszeń przepisów. Mary Jo White doprowadziła do wzmożonych działań agentów SEC w imię ochrony amerykańskich inwestorów i jest jedną z najdłużej pełniących swoje obowiązki dyrektorów tego ciała regulującego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – EURUSD, USDJPY, WTI
Następny artykułStrategia EMA 10/20 – Potencjalny short na GBPCAD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here