Naga Marketskarta simKryptowaluty, które z niejednego robotnika klasy średniej uczyniły milionera, równie dużo mniej bądź bardziej zamożnych osób doprowadziły do ubustwa a niekiedy nawet bankructwa. Jednymi z grup społecznych, które mogły ucierpieć na spadku wartości rynku cyfrowych aktywów są oczywiście spekulanci i minerzy. Kolejną z grup są także osoby, które padły ofiarą ataków hakerskich. Okazuje się bowiem, że cyber przestępcy są coraz bardziej kreatywni i wymyślają coraz to bardziej finezyjne sposoby, jak dorobić się na krzywdzie innych. Na ich nieszczęście, nie zawsze zwracają jednak odpowiednio dużo uwagi na zachowanie swojej anonimowości i zatarcie śladów.


Przekonał się o tym dwudziestoletni mieszkaniec Ohio, który oskrżony został o kradzież tożsamości i kryptowalut. Od października do grudnia ub.r. miał on bowiem dopuścić się ataków polegających na wymianie kart sim ponad 50 osób w całych Stanach Zjednoczonych.

Dawson Bakies – bo o nim mowa – usłyszał 52 zarzuty dot. m.in. kradzieży tożsamości, lichwiarstwa, manipulacji, oszustwa. Zarzuca się, że wykorzystywał on numery telefonów komórkowych ofiar w celu ominięcia dwupoziomowego uwierzytelniania (2FA) i uzyskania dostępu do kont internetowych ofiar, w tym Google i platform wymiany kryptowalut. Proceder ten umożliwił mu uzyskanie dostępu do 18 kont internetowych należących do trzech ofiar i kradzież około 10 000 dolarów w kryptowalutach. Z zenzań prokuratury wynkia także, iż od jednaj z ofiar próbował on również wyłudzić okup w BTC.

Władze Manhattanu odzyskały już iPhone’a 6 użytego w oszustwie Baker’s SIM-swapping, który zawierał “dziesiątki” wiadomości tekstowych z hasłami i danymi kont ofiar oraz laptopa, który zawierał dane osobowe ofiar.

Wydawać by się mogło, że strata na poziomie 10 000 dolarów jest dość znikoma. Warto przy tym jednak zaznaczyć, że podobne ataki zdarzaja się coraz częściej. W minionym tygodniu jeden z przestępców, który oskarżony został o kradzież kryptowalut o łącznej wartości ponad 5 mln USD, został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz tygodniowy dla pary EUR/USD na 04.02-08.02
Następny artykułmBank DM rozszerza ofertę o akcje giełd w Londynie, Frankfurcie i Nowym Jorku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here