Naga Markets20% bitcoinów od 7 lat nie zmieniło właściciela. Czy 185 mld dol. w BTC przepadło bezpowrotnie?Kurs bitcoina (BTC) dynamicznie rośnie od początku roku, ponieważ rynek składa się w tej chwili głównie z kupujących. Ci, którzy już posiadają obfitą część obecnej podaży nie mają zamiaru sprzedawać swoich udziałów licząc na dalszy wzrost cen. Dane pokazują, że prawie 20% bitcoinów znajdujących się na portfelach nie zmieniło właściciela od 7 lat. Czy monety te znajdują się w rękach najcierpliwszych HODL-erów, czy też istnieją inne powody, dla których tak duża część BTC pozostaje nienaruszona?

  • Do tej pory wydobyto około 18,5 mln bitcoinów. Z tego niespełna 3,7 mln nie zmieniło właściciela przez 7 lub więcej lat
  • Tokeny te w tym momencie są warte 185 mld dol. i najprawdopodobniej zdecydowana większość z nich jest bezpowrotnie utracona

Bitcoin: 20% monet nie zmieniło właściciela przez 7 lat lub więcej

Dostępna podaż BTC na giełdach kryptowalutowych znajduje się na ekstremalnie niskim poziomie, a jakiekolwiek dostępne monety są kupowane przez instytucje w tempie 13 tys. BTC tygodniowo i to tylko na samej platformie Coinbase Pro skierowanej do graczy instytucjonalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Korporacje kupują BTC tysiącami, planując trzymać zmienne aktywo jako alternatywę dla rezerw gotówkowych zagrożonych wzrostem inflacji. Spora część sympatyków kryptowalut i analityków finansowych oczekuje, że cena za BTC osiągnie setki tysięcy dolarów wyceny do czasu zakończenia obecnego cyklu hossy.

Aktualne dane pokazują, że dokładnie 17,87% bitcoinów znajdujących się w obiegu nie było uczestnikiem żadnej transakcji przez 7 lub więcej lat.

Źródło: Glassnode

Utracone BTC, czy najcierpliwsi HODL-erzy w historii?

Przez okres 7 lat kryptowaluta przeszła przez kilka ważnych trendów wzrostów i spadkowych, rosnąc od poziomu 1000 dolarów do ponad 58 tys. za jedną monetę. Chociaż można spekulować, czy posiadacze tychże bitcoinów są na tyle cierpliwi i liczą na o wiele wyższe wzrosty cen, to najbardziej prawdopodobny scenariusz wydaje się zgoła inny: monety te zostały na zawsze utracone.

Znaczna część z tych, którzy trzymają monety siedem lat lub dłużej, jest w ich posiadaniu w rzeczywistości przez nawet 10 lat. Im dłużej dany portfel jest nieaktywny tym większa szansa na to, że dane dostępowe do niego zostały bezpowrotnie utracone.

Nawet zasoby kryptowalutowe Satoshiego Nakamoto, twórcy bitcoina, które wynoszą rzekomo ponad 1 mln BTC, nie poruszały się przez tak długi czas, że obecnie uznawane są za niedostępne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie pgnig | cd projekt kurs | biomed-lublin gpw | mercator kurs | mrc notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here